Ana Sayfa Yararlı Bilgiler Mobil hat sorgulama

Mobil hat sorgulama

0
adıma kayıtlı hatlar,adıma kayıtlı hat sorgulama,hat sorgulama,adıma kaç hat var,eşimin üzerine hat var mı

Bu yazımızda sizlere Mobil hat sorgulama işlemi ile adınıza kayıtlı kaç adet hat olduğunu nasıl öğrenebileceğinizi resimli bir şekilde anlatacağım.

Mobil hat sorgulama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan bir hizmet olan Mobil Hat sorgulama işlemini gerçekleştirerek adınıza kayıtlı olan kaç adet hat olduğunu görebilirsiniz.

Herhangi bir GSM firmasının bayileri üzerinden yeni bir telefon hattı alırken verilen Nüfus Cüzdanı fotokopileri kötü emellere kullanılması üzerine BTK duruma el attı ve üzerinize kayıtlı olan hatları sorgulanabilmesi için vatandaşlara da çağrıda bulunarak e-devlet kapısı ile işbirliğine gitti. Sorgulama ile kullanıcılar 2 dakika içerisinde üzerine kayıtlı bütün hat ve numaraları görebiliyor. Üzerinize kayıtlı hatlar ile ilgili ne kadar hızlı bilgi sahibi olursanız mağdur olma ihtimaliniz o kadar zayıflar.

Peki üzerinize kayıtlı hat var mı? Hat sorgulama nasıl yapılır? Sizin için hat sorgulama işleminin nasıl yapıldığını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım. Üzerinize kayıtlı olan bütün telefon numaralarını görebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Adıma kayıtlı hat sorgulama

  • Telefonunuzdan e-devlet uygulamasına veya bir bilgisayardan türkiye.gov.tr adresine giriş gerçekleştirelim.
  • TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş gerçekleştirelim.
  • Hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra sağ üst köşede yer alan Arama simgesine dokunalım.
adıma kayıtlı hatlar,adıma kayıtlı hat sorgulama,hat sorgulama,adıma kaç hat var,eşimin üzerine hat var mı

Adıma kaç hat var

  • Açılan Arama çubuğuna Mobil Hat yazarak aratalım.
  • Alt bölümde açılacak olan ilk seçenek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Mobil Hat Sorgulama bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan sayfada hiç bir işlem gerçekleştirmeden otomatik olarak Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM firmalarında kayıtlı olan hatlarınız Telefon Numaraları ile birlikte görüntülenecektir.

Asayiş Dairesi Başkanğı bilginiz olmadan adınıza açılmış hat tespit etmeniz durumunda vakit kaybetmeden GSM firmasına müracaat etmeniz gerektiğini söylüyor. GSM operatörleri mağduriyetinize hızlı şekilde yanıt verecektir.

adıma kayıtlı hatlar,adıma kayıtlı hat sorgulama,hat sorgulama,adıma kaç hat var,eşimin üzerine hat var mı

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Mobil hat sorgulaması yapabilir adınıza kayıtlı olan kaç adet hat olduğunu öğrenebilir, gerekirse işlem sağlayabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Mobil hat sorgulama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz