Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da Home tuşu basma hissiyatı

iPhone’da Home tuşu basma hissiyatı

0
iphone,home tuşu,ana ekran düğmesi,basma hissiyatı,titreşim şiddeti

Bu yazımızda sizlere iPhone’da Home tuşu basma hissiyatı nereden ve nasıl ayarlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da Home tuşu basma hissiyatı

Apple, Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile birlikte daha önceki serisinde kullanmış olduğu Home tuşunu kaldırdı. Bunun yerine Home tuşu görünümüne sahip bir Touch panel yerleştirdi. Home tuşunun görevini üstlenmiş olan Touch panele basıldığında cihazda bulunan titreşim aygıtı devreye girerek fiziksel bir tuşa basma hissi vermektedir. Gerçek bir tuş olmadığını test etmek isterseniz cihaz kapalı durumdayken Home tuşuna basmanız yeterli olur. Herhangi bir titreşim olmadığı için gerçek bir tuş olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu nedenle Apple Ayarlar bölümüne Home tuşu (Ana ekran düğmesi) basma hissiyatını ayarlayabileceğimiz bir menü koymuş. Home Tuşu (Ana ekran düğmesi) titreşim seviyesini nereden ayarlayacağınız hakkında bir bilginiz yoksa üzülmenize gerek yoktur. Ana ekran düğmesi titreşim şiddetini ayarlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Peki iPhone home tuşu titreşim şiddeti nasıl ayarlanır? iPhone ana ekran düğmesi basma hissiyatı nasıl artırılır? iPhone ana ekran düğmesi basma hissiyatı nereden değiştirilir? iPhone home tuşu titreşim şiddeti nereden değiştirilir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Home Tuşu titreşim şiddeti nasıl ayarlanır?

  • İlk olarak ana ekranda yer alan Ayarlar butonuna dokunalım.
  • Açılan Ayarlar sayfasında Genel başlığını bularak giriş gerçekleştirelim.
  • Genel sayfasında ise Ana Ekran Düğmesi bölümüne girelim.
  • Karşınıza Kendinize Tık Seçin başlığı altında bir sayfa açılacaktır.
  • Aşağıda yer alan 1, 2, 3 seçeneklerine sırayla dokunun.
  • Home Tuşu basma hissiyatını kontrol edebilmek için ise Ana Ekran düğmesine basın.
  • En beğendiğiniz ayar seçili durumdayken Bitti‘ye dokunun.

Ana Ekran Düğmesi hissiyat ayarı nasıl yapılır?

iphone,home tuşu,ana ekran düğmesi,basma hissiyatı

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone cihazınızın Home tuşuna basma hissiyatını ayarlayabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da Home tuşu basma hissiyatı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz