Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone cihazlarda yazılım güncelleme

iPhone cihazlarda yazılım güncelleme

0
iphone,ios,itunes,yazılım güncelleme

Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarda yazılım güncelleme işlemini nasıl yapabileceğinizi detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone cihazlarda yazılım güncelleme

IOS işletim sistemine sahip bütün cihazlarda aşağıda detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum gibi cihazınızın Ayarlar menüsü içerisinden veya bir kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayarak iTunes programı üzerinden kolayca yazılım güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzdan direkt olarak yazılım güncelleme işlemini gerçekleştirebilmek için ilk yapmanız gereken işlem kablosuz bir ağa bağlantı gerçekleştirmek olacaktır. Yüklü miktarda veri indirme işlemi gerçekleştirileceği için Apple hücresel veri üzerinden yazılım güncelleme işlemine izin vermemektedir. Kablosuz olarak bir bağlantı gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone yazılım güncelleme

Telefonunuzun ana ekranında bulunan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim. Ayarlar ekranı içerisinden de Genel bölümüne girelim. Yeni bir yazılım olup olmadığını kontrol edebilmek için Yazılım Güncelleme bölümüne giriş gerçekleştirelim. Kullanmakta olduğunuz iPhone cihazınız için yeni bir yazılım var ise Yazılım Güncelleme ekranında yeni yazılım hakkında bilgi veren bir ekran açılacaktır. Yeni gelen yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Daha Fazla Bilgi bölümüne giriş gerçekleştirerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yazılım Güncelleme işlemini başlatabilmek için İndir ve Yükle yazısının üzerine tıklayalım. Bu aşamada güvenlik nedeni ile cihaz şifresi istenecektir. Şifrenizi yazarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

iphone,ios,itunes,yazılım güncelleme

Not: Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için telefonunuzun şarj oranının en az %50 olması gerekmektedir. Eğer %50 şarj oranından daha düşük ise şarja takılı olması gerekecektir.

iTunes programı ile yazılım güncelleme

Telefonunuzdan internet bağlantısı sağlayamıyorsanız veya telefonunuzun yazılı güncelleme bölümünde herhangi bir yazılım görünmüyor ise iTunes programı üzerinden de aynı işlemi gerçekleştirerek yazılım güncelleme yapabilirsiniz.

Telefonunuzu kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayarak iTunes programını açtığınızda iPhone yazımının daha yeni bir sürümü var (sürüm adı) iPhone’unuzu en yeni yazılımla güncellemek için Güncelle’yi tıklayın. şeklinde bir uyarı göreceksiniz. Alt kısmında bulunan Güncelle butonuna basarak yazılım güncelleme işlemini başlatalım. Yeni yazılım ilk olarak bilgisayarınıza indirilecek ardından telefonunuza yüklenecektir. İşlem bitene kadar kablo bağlantısını kesmeyiniz.

Not: Bu işlem sırasında herhangi bir veri kaybı yaşamayacaksınız. Bu nedenle yedekleme yapmanıza gerek yoktur.

iphone,ios,itunes,yazılım güncelleme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak ister Telefonunuzdan ister Bilgisayarınızdan iPhone cihazınızın yazılım güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone cihazlarda yazılım güncelleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz