Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Telefondan İnstagram’a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)

Telefondan İnstagram’a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)

0
Telefondan İnstagram'a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)
Telefondan İnstagram'a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)

Telefondan instagram’a giremiyorum,  yeni telefondan instagram’a giremiyorum, başka telefondan instagram hesabıma giremiyorum. Tüm bu sorular instagram kullanıcılarının günlük yaşam içerisinde en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor. Biz bu makalemizde bu soruların çözümleri hakkında size bilgiler verelim istedik.

Sosyal medya kullanıcılarının bir bölümü telefondan instagrama giremiyorum şeklinde serzenişte bulunuyor. Bu endişe verici bir durum olsa da aslında bunun basit nedenleri vardır. İlk olarak telefondan instagrama giremiyorum hata veriyor dediğinizde bunun nedenini anlamanız gerekiyor. Çünkü hatanın birden fazla nedeni vardır ve nedene göre çözüm yolu değişecektir.

Aşağıda telefondan instagram hesabıma giremiyorum diyenler için nedenler sıralanmıştır. Bu nedenlerden herhangi birisi sizin başınıza gelmiş olabilir.

Instagram Hesabına Girilmeme Nedenleri Neler?

 • Hesabınız engel yemi olabilir.
 • İnternet bağlantınızda bir sorun olabilir.
 • Instagram’ın kendi sunucusundan kaynaklı olabilir.
 • Kullandığınız akıllı cihazın saat ve tarihi yanlış olabilir.
 • Kullanıcı adınız veya şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz.

Instagram’ın kendi sunucusunda kaynaklanan bir neden olması halinde sosyal medya uygulamasına giremezsiniz ve bu normal bir durumdur. Bu sorunun çözülmesi için sizin beklemekten başka yapacağınız bir şey yoktur. Kısa süreli bir bekletme sonrasında muhtemelen hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram’a üyelik işlemlerinizi yaparken sizden kullanıcı adı ve şifre istenir. Eğer bu kullanıcı adı ve şifrenizi unutursanız erişmeniz mümkün olmayacaktır. Kurtarma mailinizi bilmiyorsanız o zaman yapacak hiçbir şeyiniz yok. Sadece şifrenizi ve adınızı hatırlamaya çalışmalısınız.

Instagram’a Giremiyorum, Çözüm Yolları Neler?

Telefon instagram girmiyor çözüm yolları arıyorum diyenlerin aşağıdakileri dikkate alması gerekir.

 • Hesap bilgilerini doğru yazdığınızdan emin olun.
 • İnternet bağlantısını kontrol edin.
 • Telefonunuzu kapatıp açın.
 • Instagram’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin.
 • Telefonunuzun tarihi ve saatini kontrol edin.
 • Uygulamayı güncelleyin.
 • Hesabınızın şifresini sıfırlayın.
 • Instagram’ı silip yeniden yükleyin.
 • Telefonunuzu sıfırlayın.

Hesap Bilgilerini Doğru Yazdığınızdan Emin Olun

Bazı kullanıcılar hesap bilgilerini doğru olarak biliyor olsa da maalesef giriş esnasında yanlış yazabiliyorlar. İlk dikkat etmeniz gereken husus giriş bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz olmalıdır.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

İnternet bağlantınızın olduğundan emin olmalısınız. Evde internete bağlıyken dışarıda mobil verinizi açmadığınızda internet bağlantınız kopacağından dolayı instagram giriş yapmanızda mümkün olmayacaktır.

Telefondan İnstagram'a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)
Telefondan İnstagram’a Giremiyorum? (Tam Çözümlü)

Telefonunuzu Kapatıp Açın

Cep telefonları bazen sistemsel olarak da arıza verebilir. Yani aslında sorun sizin hesabınızla ilgili değil akıllı cihazınızla ilgili olabilir. Telefondan instagrama giremiyorum ios kullanıcısıyım diyorsanız önce telefonunuzu kapatıp tekrardan açmayı deneyin, muhtemelen sorun kendiliğinden çözülecektir.

Telefonunuzun Tarihini ve Saatini Kontrol Edin.

Telefonunuzun tarih ve saat bilgisinin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Saatiniz yanlış ise instagramınkiyle uyuşmayacağından dolayı girmeniz mümkün olmayacaktır. Cihazınızın ayarlar sayfasını açın. “Sistem” kategorisini görüntüleyin. “Tarih ve saat” bölümünü açın. “Otomatik olarak ayarla” seçeneğini aktif edin. Bu sayede sorunu çözmüş olacaksınız.

Instagram hesabıma giremiyorum hatası gibi oturum açma sorunları genellikle yanlış ayarlardan kaynaklanır. Dolayısıyla bu tarz sorunları çözmek için cihazınızda yer alan ayarların doğru olduğundan emin olmalısınız. Bu kapsamda akıllı telefonunuzun tarihini ve saatini kontrol edebilirsiniz. telefondan hiçbir instagram hesabına giremiyorum sorusunun yanıtı bu durum olabilir.

Uygulamayı Güncelleyin

Son olarak telefon instagram a girmiyor diyorsanız uygulamanızı güncellemenizi tavsiye ederiz. Uygulamanız güncel olmadığında da bu sorunu yaşamanız mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz