Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Instagram Hesap Anıtlaştırma

Instagram Hesap Anıtlaştırma

0
instagram hesap anıtlaştırma nasıl yapılır,vefat eden kişinin instagram hesabını kapatma,vefat eden bir kişinin instagram hesabını anıtlaştırma,ölen kişinin instagram hesabını kapatma

Vefat eden yakınınızın Instagram hesabını kapatmak isterseniz veya anıtlaştırmak isterseniz Instagram Hesap Anıtlaştırma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Anıtlaştırma

Instagram‘da vefat eden bir kişinin hesabını anıtlaştırabilir veya kalıcı olarak silebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem instagram hesap anıtlaştırma formunu doldurarak instagram ekibine göndermeniz yeterli olacaktır. Yalnız bu işlemi gerçekleştirebilmek için vefat eden kişinin birinci dereceden akrabası olması gerekmektedir.

Instagram Hesap Anıtlaştırma Talebi sayfasına giriş gerçekleştiremek için Buraya Tıklayın.

Instagram Hesap Anıtlaştırma Nasıl Yapılır

Karşınıza açılan Vefat eden bir kişinin hesabını instagram’dan kaldırma talebi sayfasında doldurmanız gereken bölümleri resimli bir şekilde anlatacağım.

  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümüne Adınızı ve Soyadınızı kimliğinizde yazdığı gibi doğru bir şekilde yazalım.
  • E-posta adresiniz bölümüne sizin ile iletişime geçilebilmesi için aktif olarak kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz bir mail adresi yazalım.
  • Vefat eden kişinin adı soyadı bölümüne ise hesabını anıtlaştırmak veya kapatmak istemiş olduğunuz vefat eden yakınınızın Adını ve Soyadını kimlikte olduğu gibi doğru bir şekilde yazalım.
  • Vefat eden kişinin instagram hesabının kullanıcı adı bölümüne ise vefat eden yakınınızın instagram hesabında kayıtlı olan kullanıcı adını yazalım.
  • Vefat eden kişinin instagram hesabının bağlantısı bölümüne ise instagram’da vefat eden yakınınızın profiline giriş gerçekleştirdiğinizde adres satırında yazan bölümü kopyalayarak yapıştıralım. (Uygulama üzerinden bu linke ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle telefonunuzun tarayıcısından www.instagram.com adresinden giriş sağlayarak bakabilirsiniz.) Örn. www.instagram.com/kullaniciadi
  • Ne zaman vefat etti bölümüne ise vefat eden yakınınızın vefat tarihini yazalım.
  • Lütfen kişinin birinci dereceden akrabası olduğunuzu doğrulayın bölümünde yer alan Dosya Seç bölümüne tıklayarak vefat eden kişiye ait Doğum belgesi, Ölüm belgesi vb. resmi bir evrak seçerek ekleyelim.
  • Ek bilgiler bölümüne ise talebinizi doğrudan belirtebilirsiniz. (Vefat eden kişi birinci dereceden akrabam olup hesabının anıtlaştırılmasını talep ediyorum.)

Yukarıda yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra Gönder butonuna basarak instagram ekibine gönderebilirsiniz.

instagram hesap anıtlaştırma nasıl yapılır,vefat eden kişinin instagram hesabını kapatma,vefat eden bir kişinin instagram hesabını anıtlaştırma,ölen kişinin instagram hesabını kapatma

Ölen Kişinin Instagram Hesabını Kapatma

Instagram hesap anıtlaştırma talebini gönderdikten sonra maksimum 1 hafta içerisinde iletişim olarak vermiş olduğunuz mail adresinize dönüş sağlanacaktır. Göndermiş olduğunuz bilgilerde herhangi bir uyuşmazlık tespit edilmesi halinde ek belgeler istenebilir. Olumlu olarak değerlendirilirse vefat eden kişinin instagram hesabı anıtlaştırılır.

Instagram Hesap Anıtlaştırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz