Ana Sayfa Mobil Android Huawei telefonlarda numara gizleme

Huawei telefonlarda numara gizleme

0
huawei,numara gizleme,arama ayarları,özel numara,gizli numara

Bu yazımızda sizlere merak edilen sorulardan biri olan Huawei telefonlarda numara gizleme işleminin nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei telefonlarda numara gizleme

Telefon numaranızı görmesini istemediğiniz kişiye telefonunuzdan veya GSM operatörünüzden ayar değişikliği gerçekleştirerek gizli numara üzerinden arama gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir kişiyi gizli numaradan aradığınızda karşı tarafta numaranız kayıtlı bile olsa özel numara olarak bir arama gidecektir. Tabi bunun için aradığınız kişinin GSM operatörleri tarafından ücretsiz olarak sunulan gizli numaradan gelen aramaları engelleme işlemi gerçekleştirmemiş olması gerekir. Yani aradığınız kişi gizli numaradan gelen aramaları engellediyse aradığınız telefon numarası çalmadan geri çevrilecektir ve tarafınıza otomatik olarak “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz ” anonsunu verilecektir. Şimdi gizli numaradan gelen aramaları engellemeyen kişileri gizli numaradan nasıl aranabileceğine bakalım.

Peki Huawei telefonlarda numara gizleme işlemi nasıl yapılır? Gizli numaradan nasıl arama yapılır? Huawei arama ayarları nerede? sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki resimli adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Huawei telefonlarda gizli numara ayarları

  • İlk olarak telefonun ana ekranında bulunan Telefon simgesine dokunalım.
  • Açılan çevirici ekranında sağ alt köşede yer alan üç nokta (…) simgesine dokunalım.
  • Açılan pencere içerisinden ise Ayarlar sayfasına giriş gerçekleştirelim.
huawei,numara gizleme,arama ayarları,özel numara,gizli numara

Huawei telefonlarda arama ayarları

  • Karşınıza Ayarlar başlığı altında arama ayarları ekranı açılacaktır.
  • Sayfanın en altında Diğer ayarlar başlığı altında bulunan Ek ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Ek ayarlar sayfası içerisinde ise ikinci seçenek olan Arayan Kimliği bölümüne dokunalım.
  • Arayan Kimliği başlığı altında açılacak olan pencere içerisinde Ağ varsayılanı, Numarayı gizle, Numarayı göster şeklinde üç adet seçenek bulunmaktadır.
  • Numarayı gizle bölümünü işaretleyerek yapacağınız aramaları gizli numara üzerinden sağlayabilirsiniz.
huawei,numara gizleme,arama ayarları,özel numara,gizli numara

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için gizli numaradan arama işlemi gerçekleştirebilmek için aramak istediğiniz telefon numarasının başına #31# eklemeniz ve bu şekilde arama gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Huawei marka telefonunuzda numara gizleme işlemi gerçekleştirerek gizli numaradan arama sağlayabilirsiniz.

Huawei telefonlarda numara gizleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz