Ana Sayfa Mobil Android Huawei telefonlarda arama engelleme

Huawei telefonlarda arama engelleme

1
huawei,arama engelleme,tüm gelen aramaları engelleme,giden uluslararası aramaları engelleme,tüm giden aramaları engelleme

Bu yazımızda sizlere sıklıkla karşılaştığım sorulardan biri olan Huawei telefonlarda arama engelleme nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei telefonlarda arama engelleme

Huawei telefonlarda mevcut özelliklerden bir tanesi de arama engelleme özelliğidir. Bu özelliği numara engelleme veya mesaj engelleme ile karıştırmayın. Arama engelleme özelliğine örnek verecek olursak Giden uluslararası aramalar’ı engellemek uluslararası telefon numaralarını aramanıza engel olacaktır. Ancak siz yurt dışındayken memleketinizi arayabileceksiniz. Dolaşım sırasında gelen aramalar’ı engellemek ise yurt dışındayken telefonunuza gelecek olan aramaları engellemenize olanak sağlayacaktır. Gelen çağrılar telefonunuza ulaşmadan şebeke tarafından reddedilecektir. Bu seçeneklerin yanı sıra Tüm gelen aramalar veya Tüm giden aramaları da engelleyebilirsiniz.

Peki Huawei telefonlarda tüm gelen aramalar nasıl engellenir? Huawei telefonlarda tüm giden aramalar nasıl engellenir? Huawei telefonlarda yurt dışını arama nasıl engellenir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki detaylı ve resimli adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Tüm gelen aramaları engelleme

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Telefon simgesine basalım.
  • Açılan çevirici ekranında ise Arama butonunun sağ tarafında bulunan üç nokta (…) simgesine dokunalım.
  • Açılan küçük pencere içerisinden ise Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
huawei,arama engelleme,tüm gelen aramaları engelleme,giden uluslararası aramaları engelleme,tüm giden aramaları engelleme

Tüm giden aramaları engelleme

  • Açılacak olan Ayarlar ekranı içerisinde Arama engelleme başlığını görebilirsiniz.
  • Hemen altında yer alan Arama engelleme bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Arama engelleme sayfası içerisinde Tüm giden aramalar, Giden uluslararası aramalar, Dolaşımdayken giden aramalar, Tüm gelen aramalar, Dolaşımdayken gelen aramalar olmak üzere beş adet seçenek bulunmaktadır.
  • Herhangi bir seçeneği veya birden fazla seçeneği aktif hale getirebilirsiniz.
  • Bütün arama engellemeleri kaldırabilmek için ise seçeneklerin en altında bulunan Tümünü devre dışı bırak seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Not: Engellemek istediğiniz arama tipini seçtikten Çağrı engelleme şifresini girmeniz istenecektir. Çağrı engelleme şifresini daha önce değiştirmediyseniz 0000 olarak girebilirsiniz.
huawei,arama engelleme,tüm gelen aramaları engelleme,giden uluslararası aramaları engelleme,tüm giden aramaları engelleme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Huawei marka telefonlarda arama engelleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Huawei telefonlarda arama engelleme

1 Yorum

  1. İyi günler ben dolaşımdayken gelen çağrıları engelledim şimdi tekrar açmak istiyorum ancak “işlem yapılamadı lütfen daha sonra deneyiniz” diye uyarı alıyorum. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz