huawei hg531s v1 arayüz giriş şifresi,huawei hg531s v1 modem kurulumu,huawei hg531s v1 kablosuz ayarları,huawei hg531s v1 sıfırlama

Huawei HG531S V1 Modem Kurulumu

Huawei

En çok kullanılan modem markalarından biri olan Huawei firmasına ait ve Vodafone tarafından kullanıcılarına verilmiş olan Huawei HG531S V1 Modem Kurulumu , Kablosuz Şifre Değişikliği ve Kablosuz Ağ Adını Değiştirme işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei HG531S V1 Modem Kurulumu

Huawei HG531S V1 Modem Kurulumu işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifre bölümüne “vodafone” yazarak giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan “adsl” ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Huawei HG531S V1 Arayüz Giriş Şifresi

huawei hg531s v1 arayüz giriş şifresi,huawei hg531s v1 modem kurulumu,huawei hg531s v1 kablosuz ayarları,huawei hg531s v1 sıfırlama

Modem arayüz giriş şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Eğer modem arayüz giriş şifresini değiştirmek istiyorsanız “Yeni Şifre” ve “Şifreyi Onaylayın” bölümlerine yeni bir şifre yazarak “Uygula” butonuna basalım. Eğer şifrenizin aynı şekilde kalmasını istiyorsanız herhangi bir şifre oluşturmadan “Değiştirmeden geçiniz” butonuna basabilirsiniz.

Huawei HG531S V1 Kablosuz Ayarları

Karşınıza direkt olarak açılacak olan kolay kurulum sayfasında yer alan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Bağlantı Tipi bölümünü PPPoE olarak seçelim.
  • ADSL Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı adınızı yazalım.
  • ADSL Şifresi bölümüne ise servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı şifrenizi yazalım.
  • Kablosuz Ayarları bölümünde yer alan Aktif butonunu işaretleyelim.
  • Kablosuz Ağ Adı olarak Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı oluşturalım.
  • Güvenlik Seviyesi bölümünü WPA-PSK/WPA2-PSK olarak seçelim.
  • Kablosuz Şifre bölümüne ise Türkçe karakter kullanmadan büyük harf, küçük harf ve rakamlardan oluşan bir kablosuz ağ şifresi oluşturalım.

Yukarıda yer alan ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “Uygula” butonuna basarak yapmış olduğumuz ayarları kaydedelim.

huawei hg531s v1 arayüz giriş şifresi,huawei hg531s v1 modem kurulumu,huawei hg531s v1 kablosuz ayarları,huawei hg531s v1 sıfırlama

Huawei HG531S V1 Modem Kurulumu

Yaptığımız işlemler sonrasında internet hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer hala internet hizmetini kullanamıyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşerek alt yapınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebilir, gerekirse arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir