Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Herhangi bir tweeti şikayet etme

Herhangi bir tweeti şikayet etme

0
başkasının paylaştığı tweeti şikayet etme,tweet nasıl şikayet edilir,rahatsız edici tweet şikayeti,başkasının paylaştığı tweeti kaldırma

Twitter‘da en çok yaşanan sorunlardan biri de paylaşılan tweetlerin rahatsız edici veya telif hakkı içermesidir. Bu nedenle bu makalemizde Twitter’da Herhangi bir tweeti şikayet etme için nasıl bir yol izleneceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

Herhangi bir tweeti şikayet etme

Biraz öncede belirttiğim gibi twitter’da en çok yaşanan sorunlardan biri olan izinsiz olarak paylaşıldığı için hak mahrumiyetine sebep olan tweetlerdir. İzinsiz ve onayınız olmadan paylaşılan tweetleri şikayet ederek twitter tarafından kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken işlem Buraya Tıklayarak Bir Andaki Tweetleri bildirme sayfasına giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda yapmanız gereken işlemleri tek tek ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Tweet nasıl şikayet edilir

  • Bu an nasıl taciz ediyor veya zarar veriyor? sorusuna karşılık size en uygun seçeneği işaretleyebilirsiniz. Bu makalemizde izinsiz paylaşılan tweetler hakkında işlem sağladığımız için Bana veya temsil ettiğim birine dair gizli bilgiler içeriyor. bölümünü işaretledik.
  • Bildirilen An Bağlantısı bölümüne bildirmek istediğiniz tweetin bağlantı adresini kopyalayarak buraya yapıştıralım. (Şikayet etmek istediğiniz tweetin bağlantı adresini bulamıyorsanız alt kısımda yer alan Bir Tweetin doğrudan bağlantısını bulma talimatları yazısının üzerine tıklayarak burda yer alan adımları takip ederek bağlantı adresini bulabilirsiniz.)
  • Kullanıcı adınız bölümüne twitter kullanıcı adınızı yazalım.
  • E-posta adresiniz bölümüne  kayıt olurken yazmış olduğunuz e-posta adresinizi yazmanıza gerek yoktur. Twitter tarafından sizinle iletişime geçilebilecek aktif olarak kullanmış olduğunuz bir e-posta adresi yazalım.
  • Tweet Bağlantısı 1, Tweet Bağlantısı 2 şeklinde devam eden bölümlere ise şikayet etmek istediğiniz tweetlerin bağlantı adreslerini yapıştırmanız gerekecek. Sadece bir tane tweet  şikayet etmek istiyorsanız diğer bölümleri doldurmanıza gerek yoktur.

Yukarıda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduysanız Gönder butonuna basarak şikayet formunu twitter yardım merkezine gönderelim.

Başkasının paylaştığı tweeti şikayet etme

başkasının paylaştığı tweeti şikayet etme,tweet nasıl şikayet edilir,rahatsız edici tweet şikayeti,başkasının paylaştığı tweeti kaldırma

Göndermiş olduğumuz şikayet formu twitter yardım merkezi tarafından incelendikten sonra en geç bir hafta içerisinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresine konu hakkında bilgilendirme maili gönderilecektir. Olumlu ise ilgili tweetler kaldırılmış olacaktır.

Herhangi bir tweeti şikayet etme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz