Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet Etme

Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet Etme

0
twitter başka bir kişinin paylaştığı gönderiyi şikayet etme,izinsiz paylaşılan gönderi şikayeti,twitter ifşa şikayeti,twitter şikayet formu

Twitter‘da en çok karşılaşılan sorunlardan biri de size ait özel şeylerin sizden izinsiz paylaşılmasıdır. Kısacası bu makalemizde Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet Etme işleminin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlatacağım.

Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet Etme

Twitter’da sizin izniniz dışında sizin ile alakalı paylaşılan bir gönderiyi şikayet ederek kaldırabilirsiniz. Özel bilgilerinizin ifşası durumunda twitter yardım merkezi tarafından incelenerek kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanı gereken ilk işlem Buraya Tıklayarak Özel bilgilerin ifşası ile ilgili bildirimde bulunuyorum sayfasına giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda yapmanız gereken işlemleri resimli bir şekilde anlatacağım.

Twitter Şikayet Formu

  • Twitter’da biri bilgi gönderiyor bölümünü Bana yönelik (@bahsetme, isim, takma ad veya lakap gibi) bölümünü işaretleyelim.
  • Twitter’da birisi aşağıdakileri içeren özel bilgileri gönderiyor bölümünde yer alan seçeneklerden size en uygun olan seçeneği seçelim. Eğer sizin şikayet etmek istediğiniz konuya ilişkin bir seçenek bulamadıysanız Diğer bölümünü işaretleyerek altında yer alan açıklama kısmına sorunun detayını yazalım.
  • Hangi kullanıcı adı bu soruna neden oluyor? bölümüne şikayet etmek istediğiniz kişinin twitter kullanıcı adını yazalım.
  • Bildirilen tweet bağlantısı bölümüne ise bu soruna ilişkin örnek bir tweet’in bağlantı adresini yapıştıralım. (Daha fazla tweet eklemek isterseniz Başka bir Tweet daha ekleyin butonuna basarak aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.)
  • Sorunun ayrıntılı tanımı bölümüne yaşamış olduğunuz sorunun detayını yazalım.
  • Bulunduğunuz yer neresidir? bölümü için bulunduğunuz yeri seçelim.
  • E-posta adresin bölümüne Twitter tarafından sizin ile iletişime geçilebilmesi için aktif olarak kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz bir e-posta adresi yazalım.
  • Twitter kullanıcı adı bölümüne ise twitter kullanıcı adınızı yazalım.
  • İmza bölümüne kimliğinizde olduğu gibi adınızı ve soyadınızı yazalım.

Yukarıda yer alan bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra Gönder butonuna basarak twitter yardım merkezine gönderelim.

Twitter Başka Bir Kişinin Paylaştığı Gönderiyi Şikayet Etme

twitter başka bir kişinin paylaştığı gönderiyi şikayet etme,izinsiz paylaşılan gönderi şikayeti,twitter ifşa şikayeti,twitter şikayet formu

Göndermiş olduğumuz şikayet formu twitter yardım merkezi tarafından incelendikten sonra en geç 1 hafta içerisinden bildirmiş olduğunuz e-posta adresine olumlu veya olumsuz bir geri dönüş gerçekleştirilecektir. Eğer cevap olumlu ise şikayet etmiş olduğunuz gönderiler kaldırılacaktır.

Twitter Özel Bilgi İfşasını Şikayet Etme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz