Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?

Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?

0
Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?
Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?

Web sitesi sahiplerinin en fazla istedikleri şey arama motorlarında üst sıralarda yer almaktır. Çünkü bu sizin yaptığınız işinde başarılarının sonuçları olacaktır. İşin maddi kısmı bir yana içeriğinizin üst sıralarda olması sizi psikolojik olarak da memnun edecektir. Dilerseniz konu başlığımızda olduğu gibi siz değerli takipçilerimizi google sıralamada yükselmek için neler yapmalı bu konu hakkında bilgilendirelim.

Google algoritma düzenini sürekli olarak yenilemekte. Eskiye bakarsanız PR olarak adlandırılan bir değer verilmekteydi. Ve bu değer 1’den başlayarak 10’a kadar giderdi. Sizin PR10 bir siteniz varsa artık siz profesyoneldiniz demekti. Ancak son yapılan düzenlemelerle bu durumu da ortadan kaldırmış oldu. Google’nin bunu yapmasının en büyük amacı ise spam çalışma yapan insanların cezalandırılmasıydı ki bunu da büyük ölçüde başarmış gibi görünüyor.  Bundan sonra artık sizin de siteleriniz için farklı bir yöntemi denemeniz gerekiyor bunun içinde Google kriterlerine göre hareket etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?
Google Sıralamada Yükselmek İçin Neler Yapılmalı?

GOOGLE KRİTERLERİ NELERDİR?

  • Öncelik olarak internet siteniz içerisindeki tüm iç düzenlemelerin yapılmış olması gereklidir. Burada size düşen ilk görev başlık açıklama ve de anahtar kelime kısımlarını yapılandırmanız olacaktır. Sayfa hızını ne kadar artırırsanız o kadar etkili olacaktır.
  • İçeriklerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Ancak burada gelişi güzel yazı olsun diye değil mantıklı ve de kullanıcıların yazılarınızı okuyabileceği yani kullanıcı odaklı makalelere yer vermeniz gerekir.
  • Web sitenize girmiş olduğunuz içeriklerinizi mutlaka sosyal medya platformlarında da paylaşmalısınız. Bunun için mutlaka bir sayfanız ya da grubunuzun olması gereklidir. Unutmayın ki siz faydalı içerikler paylaştıkça insanlarda sizi takip etmeyi bırakmayacaklardır.
  • Piyasa da binlerce kaliteli site var vu sitelere kalıcı olmak kaydıyla backlink çalışması yapmalısınız. Hatta yeni bir siteniz varsa o zaman yapmanız gereken şey hemen bir sayfa oluşturup yazılarınızın da paylaşılmasını sağlayın.
  • İnternet siteniz yalnızca bireysel olmayabilir. Yani kurumsal bir firma olabilirsiniz. Bunun içinde size düşen görev dijital pazarlama yöntemlerine ağırlık vermek. Yani mail pazarlamasına önem vermelisiniz.
  • Sitenizden fazla link çıkışları aynı zamanda sitenize de zarar vereceğinden fazla link çıkışı yapmamalısınız.
  • Footer bağlantılarla fazla yükselemezsiniz bu nedenle bu tür bağlantı şekillerinden uzak durmanızda fayda vardır.
  • Son dönemlerde birçok site internet sitesi üzerinde kampanyalar ve de ödüllü yarışmalar düzenleyerek okuyucusunu da aktif tutmaya çalışıyor bu nedenle de bu tür aktivitelere geniş bir şekilde yer vermeliniz.
  • Paravan siteler her zaman işe yarayacaktır. Bu nedenle bu tarz siteler oluşturarak kendi sitenize bir zaman sonrasında link verebilirsiniz.

Bu yukarıda maddeler halinde yazdığımız bilgiler kesinlikle test edilip doğruluğu netleştikten sonra sizinle paylaşılmıştır bu nedenle de bu bahsettiğimiz maddeleri yerine getirmeniz halinde sitenizin yükselmeme gibi bir durumu da olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz