facebook hesap anıtlaştırma nedir,ölen kişinin facebook hesabını üzerine alma,vefat eden kişinin facebook hesabını anıtlaştırma,facebook hesap anıtlaştırma

Facebook hesap anıtlaştırma

Facebook

Vefat eden yakınınızın Facebook hesabını kapatmak isterseniz veya anıtlaştırmak isterseniz Facebook hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesap anıtlaştırma

Vefat eden bir kişinin Facebook hesabını kapatmak veya anıtlaştırmak için öncelikle vefat eden kişinin bir akrabası veya arkadaşı olmanız gerekir. Anıtlaştırma talebi alınan bir facebook hesabı için geri dönüşü olmayan bir işlem olup hesap tekrar geri alınamaz. Ayrıca facebook tarafından yapılacak olan inceleme sonrasında vefat eden kişinin arkadaşı veya akrabası olmamanız halinde olumlu bir dönüş sağlanmayabilir.

Facebook hesap anıtlaştırma nedir

Facebook anıtlaştırma işleminin asıl amacı ölen bir kişinin hesabının bir başkası tarafından çalınarak kullanılmasını engellemek ve kişisel bilgilere erişimi engelleyerek güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktır. Bu talebi oluşturan kişi vefat eden kişinin varisi olarak belirlenecek olup Facebook hesabı anıtlaştırıldıktan sonra tek bir kişi tarafından sınırlı bir şekilde kullanımı sağlanabilecektir. Hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştiren kişinin Facebook hesabı üzerinde sadece belli başlı yetkileri olabilecektir. Bu yetkiler ise şunlardır.

  • Profilde paylaşılmış olan gönderilerden herhangi birini ön plana çıkartmak.
  • Yeni gelecek olan arkadaşlık isteklerini onaylamak veya reddetmek.
  • Profil resmini ve kapak fotoğrafını değiştirebilmek.

Facebook anıtlaştırma formunu doldurup gönderildikten sonra başvurunuz onaylanıp hesap varisi olarak belirlenirseniz şahsın özel verilerine (albümler,mesajlar vb.) ulaşmanız engellenecektir. Sadece yukarıda belirtmiş olduğum sınırlı yetkilere sahip olunacaktır.

Facebook hesap anıtlaştırma talebi için Buraya Tıklayınız.

Vefat eden kişinin facebook hesabını anıtlaştırma

Karşınıza açılan anıtlaştırma talep formunda yapmanız gereken işlemler şu şekilde olacaktır.

  • Öncelikle açılan talep sayfasında yer alan bilgileri dikkatlice okuyunuz. Daha sonra ilk olarak Vefat eden kim? sorununun altında yer alan bölüme vefat eden kişinin adını ve soyadını yazarak çıkan profillerden doğru olanı seçelim. Eğer vefat eden kişinin profilini bulamadıysanız hemen altında yer alan Aradığınız kişiyi bulamıyorsanız, özel talep formumuzu deneyin bölümüne tıklayarak destek alabilirsiniz.
  • Hemen altında yer alan Ne zaman vefat etti? bölümüne profil sahibinin ne zaman vefat etmiş olduğunu belirtelim. Net tarih hatırlamıyorsanız yaklaşık bir tarih girebilirsiniz.
  • Hemen alt tarafında yer alan Vefat belgesi bölümüne internet üzerinde herhangi bir ölüm ilanı veya belge var ise linkini paylaşabilirsiniz. Bu bölüm zorunlu olmayıp incele gerçekleştirecek olan ekibe yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra sağ alt köşede yer alan Gönder butonuna basarak incelemeye gönderebilirsiniz.

facebook hesap anıtlaştırma nedir,ölen kişinin facebook hesabını üzerine alma,vefat eden kişinin facebook hesabını anıtlaştırma,facebook hesap anıtlaştırma

Yapılacak olan inceleme sonrasında başvuru gerçekleştirmiş olduğunuz profil üzerinden sizlere bilgilendirme sağlanacaktır. Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Facebook hesap anıtlaştırma

Facebook hesabım kapatıldı ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir