Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook hesap anıtlaştırma

Facebook hesap anıtlaştırma

0
facebook,hesap anıtlaştırma,ölen kişinin facebook hesabını kapatma,ölen kişinin facebook hesabını üzerine alma

Vefat eden yakınınızın Facebook hesabını kapatmak veya anıtlaştırmak isterseniz Facebook hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesap anıtlaştırma

Vefat eden bir kişinin Facebook hesabını kapatmak veya anıtlaştırmak için öncelikle vefat eden kişinin bir akrabası veya arkadaşı olmanız gerekir. Anıtlaştırma talebi alınan bir Facebook hesabı için geri dönüşü olmayan bir işlem olup hesap tekrar geri alınamaz. Ayrıca Facebook tarafından yapılacak olan inceleme sonrasında vefat eden kişinin arkadaşı veya akrabası olmamanız halinde olumlu bir dönüş sağlanmayabilir.

Facebook anıtlaştırma işleminin asıl amacı ölen bir kişinin hesabının bir başkası tarafından çalınarak kullanılmasını engellemek ve kişisel bilgilere erişimi engelleyerek güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktır. Bu talebi oluşturan kişi vefat eden kişinin varisi olarak belirlenecek olup Facebook hesabı anıtlaştırıldıktan sonra tek bir kişi tarafından sınırlı bir şekilde kullanımı sağlanabilecektir. Hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştiren kişinin Facebook hesabı üzerinde sadece belli başlı yetkileri olabilecektir.

Facebook hesap anıtlaştırma nedir?

Bu yetkiler aşağıdaki gibidir.

  • Profilde paylaşılmış olan gönderilerden herhangi birini ön plana çıkartmak.
  • Yeni gelecek olan arkadaşlık isteklerini onaylamak veya reddetmek.
  • Profil resmini ve kapak fotoğrafını değiştirebilmek.

Facebook anıtlaştırma formunu doldurup gönderildikten sonra başvurunuz onaylanıp hesap varisi olarak belirlenirseniz şahsın özel verilerine (albümler,mesajlar vb.) ulaşmanız engellenecektir. Sadece yukarıda belirtmiş olduğum sınırlı yetkilere sahip olunacaktır.

Facebook hesap anıtlaştırma talebi için Buraya Tıklayınız.

Vefat eden kişinin Facebook hesabını anıtlaştırma

Karşınıza açılan anıtlaştırma talep formu sayfasında yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Öncelikle açılan talep sayfasında yer alan bilgileri dikkatlice okuyunuz. Daha sonra ilk olarak Vefat eden kim? sorununun altında yer alan bölüme vefat eden kişinin adını ve soyadını yazarak çıkan profillerden doğru olanı seçelim. Eğer vefat eden kişinin profilini bulamadıysanız hemen altında yer alan Aradığınız kişiyi bulamıyorsanız, özel talep formumuzu deneyin bölümüne tıklayarak destek alabilirsiniz.
  • Hemen altında yer alan Ne zaman vefat etti? bölümüne profil sahibinin ne zaman vefat etmiş olduğunu belirtelim. Net tarih hatırlamıyorsanız yaklaşık bir tarih girebilirsiniz.
  • Hemen alt tarafında yer alan Vefat belgesi bölümüne internet üzerinde herhangi bir ölüm ilanı veya belge var ise linkini paylaşabilirsiniz. Bu bölüm zorunlu olmayıp incele gerçekleştirecek olan ekibe yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra sağ alt köşede yer alan Gönder butonuna basarak incelemeye gönderebilirsiniz.

facebook,hesap anıtlaştırma,ölen kişinin facebook hesabını kapatma,ölen kişinin facebook hesabını üzerine alma

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Facebook hesap anıtlaştırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz