Ana Sayfa Nasıl Yapılır e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş

e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş

0
e-okul,vbs,veli bilgilendirme sistemi,giriş

Bu yazımızda sizlere e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş nasıl yapılır? detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş

Veliler çocukların durumu hakkında detaylı bilgi almak, devamsızlık durumlarını öğrenmek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ni kullanabilirler. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmayan okurlarımız için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapıldığını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım. Bu işlem oldukça basittir. Sadece bu işlem için sahip olmanız gereken bir kaç bilgi var.

Peki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi nedir? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş için gereken bilgiler nelerdir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

e-Okul VBS Giriş Yapma

  • İlk olarak Herhangi bir internet tarayıcısı açarak https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx adresine girelim.
  • Karşınıza açılan T.C Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi sayfası içerisinde e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi ve Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi seklinde iki ayrı giriş butonu olacaktır.
  • Sağ tarafta yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi butonuna basalım.
e-okul,vbs,veli bilgilendirme sistemi,giriş

e-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır?

  • Karşınıza e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi penceresi açılacaktır.
  • İlk olarak Resimdeki Rakamlar bölümüne resimde görmüş olduğunuz güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazalım. (Rakamların sağ tarafında yer alan resme tıklayarak rakamların seslendirilmesini sağlayabilirsiniz.)
  • Bir alt satırda yer alan Öğrencinin TC Kimlik Numarası bölümüne öğrencinizin T.C Kimlik numarasını girelim.
  • Son olarak Öğrenci Okul Numarası bölümüne ise öğrencinin numarasını yazalım.
  • Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra Giriş butonuna basalım.
e-okul,vbs,veli bilgilendirme sistemi,giriş

e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş işlemi bu kadar kolay. Bu sistemi kullanarak öğrencinin karne durumunu ve sınav notlarını öğrenmeniz mümkün. Sadece notlar değil bunun yanı sıra öğrencinin devamsızlık durumu hakkında da bilgileri görebilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak e-Okul veli bilgilendirme sistemine kolaylıkla giriş gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz