Ana Sayfa Bilgisayar Windows Windows 10’da tema renk ayarları

Windows 10’da tema renk ayarları

0
windows 10,tema,renk,kişiselleştir

Bu yazımızda sizlere Windows 10’da tema renk ayarları nereden ve nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Windows 10’da tema renk ayarları

Windows‘un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, kullanıcıların beğenisini toplamış görünüyor. Alışma süresini geride bıraktıysanız yeni kişiselleştirme seçeneklerini araştırmaya başlamış olmalısınız. Windows, arayüz kişiselleştirme seçeneklerinin zengin olması ile tanınan bir işletim sistemi olduğu için her yeni güncellemede ve işletim sisteminde neler katacağı merak ediliyor. Windows 10 da bir çok yenilikle beraber hayatımıza girmiş durumda.

Windows 10, masaüstü duvar kağıdını değiştirerek yeni bir görünüme geçmenizi sağladığı gibi tema rengini de masaüstü duvar kağıdına göre otomatik olarak ayarlamaktadır. Ancak isterseniz tema için kullanılan renkleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol oldukça basittir. Bilmeyen okurlarımız için Windows 10’da tema renk ayarları nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki Windows 10’da tema renk ayarları nereden yapılır? Windows 10’da tema renk ayarları nasıl yapılır? Windows 10 kişiselleştirme nasıl yapılır? Windows 10’da tema renkleri nasıl değiştirilir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows 10’da tema renkleri nasıl değiştirilir?

  • İlk olarak bilgisayarınızın masüstünde boş bir alana sağ tıklayalım.
  • Açılan pencere içerisinden Kişiselleştir bölümüne giriş gerçekleştirelim.
windows 10,tema,renk,kişiselleştir
  • Karşınıza Ayarlar penceresi içerisinde Kişiselleştirme ekranı açılacaktır.
  • Sol tarafta yer alan menü içerisinden Renkler bölümüne giriş gerçekleştirelim.
windows 10,tema,renk,kişiselleştir

Windows 10’da tema renk ayarları nasıl yapılır?

  • Karşınıza Renkler sayfası açılacaktır.
  • Tema renginizi seçin bölümünden zevkinize uygun bir renk seçelim.
  • İsterseniz Özel Renk bölümünden renklerin tonlarını da ayarlayabilirsiniz.
  • Seçmiş olduğunuz rengin daha fazla alana uygulanmasını isterseniz Aşağıdaki yüzeylerde tema rengini göster başlığının altında yer alan Başlat, görev çubuğu ve işlem merkezi & Başlık çubukları ve pencere kenarlıkları seçeneklerini de işaretlemeniz yeterli olacaktır.
windows 10,tema,renk,kişiselleştir

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Windows 10’da kullanılan renkleri değiştirebilir zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Windows 10’da tema renk ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz