Ana Sayfa Rehber Mobil WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler

WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler

0
whatsapp yeni özellikleri
whatsapp yeni özellikleri

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede yer aralan WhatsApp pandemi sürecinde de çalışmaları aksatmadan birbirinden faydalı herkes tarafından keşke bu özellikde olsaydı denen bir çok yeni WhatsApp özelliğini ortaya çıkardı.WhatsApp’a bu yeni gelecek özellikleriyle birlikte kullanım ve zaman bakımından inanılmaz fayda sağlayacak gibi görünüyor.

Hadi gelin şimdi birlikte birbiriden harika yeni WhatsApp özelliklerini inceleyelim.

Çoklu Cihaz Desteği

WhatsApp ekibi uzun süredir çoklu cihaz kullanımı konusunda testlerine devam ediyor.Bu özellikle beraber aktif kullandığımız cihazdaki WhatsApp’dan çıkış yapılmadan farklı bir cihazdan WhatsApp’a girişe olanak sağlanabilecek.Ancak tek WhatsApp hesabı için en fazla kaç cihazdan girileceğine dair net bir bilgi paylaşılmadı bunuda özellik aktif olunca görebileceğiz.

Mesaj Arama Özelliği

Yeni WhatsApp özelliklerinden bir diğeride yine herkes tarafından oldukça beğenilecek olan Mesaj Arama Özelliği.Bununla birlikte kullanıcılar belirledikleri zaman aralıklarına özel arama işlemi gerçekleştirebilecek.Bununla beraber özellikle yoğun mesajlaşılan WhatsApp grup mesajları içerisinde istedikleri gönderiyi ve anahtar kelime girerek ilgili metni çok rahatlıkla bulabilecek.

Son olarak bu özellik için yapılan açıklamaya bakacak olursak öncelikli olarak IOS  cihazlarda kullanıma sunulacak .Android tarafı içinse kısa süre sonrasında aktif olması bekleniyor.

Depolama Özelliği

Yeni WhatsApp özelliklerinden bir diğeride Depolama Özelliği.Bununla beraber kullancıların kaydettiği medya,metin dosyalarının telefon üzerinden toplamda nekadarlık bir yer kapladığının kontrolünü rahatlıkla yapabilecek.

Mesaj Silme Özelliği

Son olarak Mesaj Silme Özelliği ile beraber şuan kullandığımız silme işleminden daha farklı gelişmiş bir silme özelliği gelmesi bekleniyor.Tam olarak detayları açıklanmasada  çok kısa sürede detayların ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Son olarak herkesin aklındaki soru bu  özelliklerin ne zaman kullanılabilir olacağıyla ilgili.Bu konuda net bir tarih şuan için verilmedi fakat çok kısa sürede  parça parça IOS ve Android cihazlar için özelliklerin uygulamaya konması bekleniyor.Facebook tarafından satın alınmasıyla WhatsApp’ın ihtiyaçlar doğrultusunda yeni geliştirmeler yapmaya devam etmesini de bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz