Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Twitter Reklamları Nasıl Şikayet Edilir

Twitter Reklamları Nasıl Şikayet Edilir

0
twitter reklam şikayeti,twitter tescilli marka ihlali bidirme,twitter kural ihlali bildirme,twitter sahte ürün şikayeti,twitter telif hakkı içeren reklamı şikayet etme

En çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan twitter‘da yayınlanan reklamların bazıları sizi rahatsız edebilir veya sahtealdatıcı olabilir. Peki Twitter Reklamları Nasıl Şikayet Edilir detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Twitter Reklamları Nasıl Şikayet Edilir

İnternet kullanımının hava su gibi hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde sosyal ağların buna katkısı oldukça büyük desek yanlış olmaz herhalde. Hatta şöyle ki interneti sadece sosyal ağları kullanabilmek için kullanmaktayız artık. Ancak sosyal internet de olduğu gibi sosyal ağlarda da bir çok olumsuzluklar ile karşılaşabiliyoruz. Bu makalemizde size rahatsız edici, yanıltıcı, aldatıcı, yasa dışı ürün satışının yapıldığı, farklı şirketlerin taklidini yapan, sahte ürünler gibi reklamlar yayınlayan bir reklam vereni nasıl şikayet edeceğinizi resimli bir şekilde anlatacağım.

Twitter Telif Hakkı İçeren Reklamı Şikayet Etme

Bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan twitter hesabınıza giriş gerçekleştirerek “Yardım Merkezi” bölümünden “Rapor Gönderin” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan bölümden de “Bir Kural İhlali Bildir” bölümüne giriş sağlayalım. Bu sayfaya help.twitter.com/forms/ads adresi üzerinden de erişim gerçekleştirebilirsiniz.

Karşınıza “Twitter Reklamları hakkında geri bildirim gönderme” sayfası açılacaktır. Bu sayfa içerisinde reklam veren ile ilgili hangi konuda şikayet edeceğinizi seçmeniz gerekecektir.

Nasıl yardımcı olabiliriz bölümünde yer alan içeriklerden sizin şikayetinize en uygun olan bölümü seçerek veya sizin şikayetinize uygun bir bölüm bulamadıysanız “Diğer” bölümünü seçerek şikayet ile ilgili detaylı bilgi paylaşabilirsiniz. İlgili alanların tamamını doldurduktan sonra şikayetinizi Twitter ekibine bildirelim. (Not: Ufak bir hatırlatma yapalım. Bu bölümden sadece aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz konular ile ilgili reklam şikayetinde bulunabilirsiniz.)

Twitter Kural İhlali Bildirme

twitter reklam şikayeti,twitter tescilli marka ihlali bidirme,twitter kural ihlali bildirme,twitter sahte ürün şikayeti,twitter telif hakkı içeren reklamı şikayet etme

Yapmış olduğumuz bu reklam veren şikayeti sonucu yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanarak sizlere bilgilendirme gerçekleştirilecektir. 1 hafta içerisinde her hangi bir cevap alamazsanız aynı başvuru formunu tekrar dikkatli bir şekilde bütün alanları doldurarak gönderebilirsiniz. Yalnız başvuru formunun üst kısmında yer alan uyarıda da göreceğiniz gibi Twitter şuanda dilimizi desteklemediği için cevap İngilizce olarak gönderilebilir. Biliyorsanız sorun yok ama bilmiyorsanız Google Translate kullanabilirsiniz. 🙂

Twitter Reklamları Nasıl Şikayet Edilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz