Ana Sayfa Yararlı Bilgiler Türk Telekom sabit hat ayarları

Türk Telekom sabit hat ayarları

0
sabit hat arama yönlendirme,sabit hat arama engelleme,sabit hat arama engelleme iptal,sabit hat arama yönlendirme iptal,sabit hat konferans görüşme

Türk Telekom sabit hat ayarları yani arama engelleme, arama yönlendirme, arama bekletme ve konferans görüşme gibi işlemler nasıl yapılır?

Türk Telekom sabit hat ayarları

Türk Telekom‘un Sabit hat kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetlerden bazıları olan arama engellemearama yönlendirme, arama bekletme ve konferans görüşme işlemlerini çağrı merkezini aramadan da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemleri detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Sabit Hat Arama Engelleme

Çalışırken veya dinlenirken sabit hattınızın hiç bir şekilde çalmasını istemiyorsanız Rahatsız etme olarak adlandırılan özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise telefonunuzdan *26# tuşlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde telefonunuz dışarıdan gelecek olan aramalara kapatılacaktır ama siz istediğiniz zaman arama gerçekleştirebilirsiniz.

Sabit hat arama engelleme iptal işlemi için ise aynı şekilde telefonunuzdan #26# tuşlamasını yapmanız yeterli olacaktır.

Sabit Hat Arama Yönlendirme

Sabit hattınıza istediğiniz zaman istediğiniz numaraya yönlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün aramaları yönlendirebileceğiniz gibi sadece meşgulken de arama yönlendirme gerçekleştirebilirsiniz.

Gelen tüm aramaları yönlendirmek için telefonunuzdan *21*çağrı yönlendireceğiniz numara# tuşlamasını yapmanız yeterli olacaktır. Sabit hat arama yönlendirme iptal işlemi için ise #21# tuşlamasını yapmanız yeterli.

Ayrıca sadece telefonunuzun meşgul olduğu durumlar için arama yönlendirme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise telefonunuzdan *60*çağrı yönlendireceğiniz numara# tuşlamasını yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin iptali için ise #60# tuşlamasını yapabilirsiniz.

Sabit Hat Arama Bekletme

Telefon görüşme gerçekleştirirken gelen aramaları aramaya da cevap vermek istiyorsanız sabit hat arama bekletme özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise telefonunuzdan *43# tuşlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle arama bekletme özelliğini aktif hale gele getirmiş olursunuz.

Telefon ile görüşme gerçekleştirirken başka birisi sizi ararsa kısa bir bip sesi duyarsınız. 30 saniye içerisinde kapatma tuşuna basarsanız konuşma yaptığınız kişiyi beklemeye alacaktır ve çevir sesi duyacaksınız. 0’ı tuşlayarak ikinci kişi ile görüşme yapabilirsiniz. Tekrar ilk görüşmeye dönmek için ise kapatma tuşuna basarak çevir sesinden sonra 0’ı tuşlayabilirsiniz.

Tekrar ilk görüşmeye dönmek istemiyorsanız kapatma tuşuna basarak çevir sesinden sonra 1′ tuşlabilirsiniz.

Sabit hat çağrı bekletme iptal işlemi için ise #43# tuşlamasını yapabilirsiniz.

Sabit Hat Konferans Görüşme

Sabit hattınız üzerinden aynı anda 3’lü görüşme yapabilirsiniz. Konferans görüşmeyi başlatmak için konuşmak istediğiniz telefon numarasını tuşlayın. Karşı taraf cevap verince, kapat tuşuna basarak özel çevir sesi alın. Ardından konuşmak istediğiniz ikinci kişinin telefon numarasını çevirdikten sonra kapama tuşuna basın. Çevir sesi alarak 3’ü tuşlayın.

Türk Telekom sabit hat ayarları

Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın. Modem Bağlantıları Nasıl Yapılır ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz