Ana Sayfa Sosyal Medya Diğer Tumblr hesap oluşturma

Tumblr hesap oluşturma

0
tumblr hesabı nasıl açılır,tumblr hesabı oluşturma resimli anlatım,tumblr nedir,tumblr yeni hesap açma

Blog olayını herkesin kullanabileceği ve istediğini paylaşabileceği bir hale getirmiş olan Tumblr hesabınız yoksa bu makale tam size göre. Yeni bir Tumblr hesap oluşturma işleminin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlatacağım.

Tumblr hesap oluşturma

Tumblr‘ı açıklamaya kalkmak kullanmaktan daha zor Tumblr’un deyimiyle. Blog olayını herkesin kullanabileceği ve istediğini paylaşabileceği bir hale getirdik. Öyküler, fotoğraflar, GIF ve animasyonlar, diziler, bağlantılar, şakalar, eşek şakaları, zekice espiriler, Spotify parçaları, mp3’ler, videolar, moda, sanat, derin konular… Tumblr her şeyi barındıran, birbirinden farklı 412 milyon blogun oluşturduğu bir bütün olarak açıklıyor kendilerini Tumblr.

Tumblr, David Karp tarafından 2007’de kurulmuş olan ABD menşeli bir sosyal ağ ve blog sitesidir. Kuruluşunun hemen ardından iki hafta içinde 75.000 kullanıcıya ulaşan internet sitesi 2013 yılında Yahoo tarafından satın alınmıştır. Dünya genelinde 2015 yılından itibaren büyük bir ivme kazanmış olan blog sitesi 20’li yaş grubunun severek kullanmakta olduğu bir sosyal ağ olarak hizmet etmektedir.

Dilediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz Tumblr’da çok fazla emek ve zaman harcamaya gerek duymadan video, fotoğraf ve yazılar ekleyebilirsiniz. Diğer sosyal paylaşım siteleriyle olan bağlantıları sayesinde oldukça fonksiyonel bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Sizde kendinize bu alanda bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek tumblr hesabı oluşturabilirsiniz. İsterseniz telefonunuzdan isterseniz bilgisayarınızdan bu adımları uygulayabilirsiniz. İlk olarak cihazınızdan bir internet tarayıcısı açarak arama motoruna Tumblr yazarak aratalım. Arama sonuçlarında çıkan tumblr ana sayfasına giriş gerçekleştirelim. Buraya Tıklayarak da Tumblr ana sayfasına giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan sayfada Başla ve Oturum Aç şeklinde iki buton gelecektir. Başla butonuna basarak yeni bir hesap oluşturmanın ilk adımını gerçekleştirelim.

tumblr hesabı nasıl açılır,tumblr hesabı oluşturma resimli anlatım,tumblr nedir,tumblr yeni hesap açma

Açılan ekranda yer alan bilgileri aşağıdaki gibi dolduralım.

  • E-posta bölümüne aktif olarak kullanmakta olduğunuz e-posta adresinizi yazalım.
  • Parola bölümüne tumblr hesabınıza giriş için güvenli bir şifre oluşturalım.
  • Kullanıcı Adı bölümüne ise tumblr hesabınızda size özel bir kullanıcı adı oluşturalım.

Yukarıda yer alan adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra Kaydol butonuna basarak yeni hesap açma işlemini tamamlayalım.

tumblr hesabı nasıl açılır,tumblr hesabı oluşturma resimli anlatım,tumblr nedir,tumblr yeni hesap açma

Bütün adımları gerçekleştirdikten sonra sizinde artık bir tumblr hesabınız olmuş olacak ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Tumblr hesap oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz