Ana Sayfa Sosyal Medya Tik Tok Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır

Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır

0
tik tok,canlı yayın,live

Bu yazımızda sizlere en çok merak edilen konulardan birisi olan Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır

Son zamanların en popüler uygulaması olan Tik Tok uygulamasında her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi canlı yayın özelliği bulunmaktadır. Ancak kullanıcılar tarafından en çok sorulan sorulardan birisi Tik Tok uygulamasında canlı yayın nereden yapılıyor? Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlarda canlı yayın yapabilmek için herhangi bir koşul bulunmamakta ve her kullanıcı herkese açık canlı yayın yapabilmektedir. Tik Tok uygulamasında ise diğer sosyal ağlardan farklı olarak Live özelliğini kullanabilmek için aktif bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. Daha da açıklayıcı bir şekilde söylemek gerekirse hesabınızda 1000 kişilik bir hayran kitlesine sahip olmanız gerekecektir. Yani bütün kullanıcıda canlı yayın özelliği bulunmuyor. Bu nedenle bir çok kullanıcı canlı yayın özelliğini kullanamıyor.

Peki Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır? Aşağıdaki adımları takip ederek sizde canlı yayın başlatabilirsiniz.

Tik Tok’ta live özelliği nerde

  • İlk olarak telefonunuzdan Tik Tok uygulamasını açalım.
  • E-posta ve Şifre veya Telefon numarası ve Şifre bilgileriniz ile hesabınıza giriş gerçekleştirelim.
  • Tik Tok uygulamasına hesabınız ile giriş gerçekleştirdikten sonra ekranın alt kısımda bulunan menü içerisinden artı (+) simgesine dokunalım.
  • Telefonunuzun kamerası açılacaktır.
  • Alt kısımda Video ve LIVE şeklinde iki başlık göreceksiniz.
  • Canlı yayın yapabilmek için LIVE bölümüne tıklayalım.
  • Yayınınıza bir başlık ekleyin bölümüne Canlı Yayın‘ınızın kullanıcılara görüntülenmesini istemiş olduğunuz bir başlık ekleyelim.
  • Yayınınıza bir başlık da ekledikten sonra alt kısımda bulunan LIVE OLUN butonuna basalım.
  • Geri sayımdan sonra yayın başlayacaktır.

Tik Tok’ta canlı yayın yapamıyorum

tik tok,canlı yayın,live

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Tik Tok hesabınızdan canlı yayın yapabilirsiniz. Ama tabi ki bu işlemden önce Tik Tok uygulamasını aktif bir şekilde kullanarak belli bir hayran kitlesine erişmeniz gerekmektedir. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Tik Tok’ta canlı yayın nasıl yapılır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz