Ana Sayfa Sosyal Medya Diğer Pinterest hesap oluşturma

Pinterest hesap oluşturma

0

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanıcı sayısının arttığı görülen ve sık sık adı geçmeye başlayan Pinterest hesap oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Pinterest hesap oluşturma

Pinterest görsel ağırlıklı bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, Twitter ve instagram gibi sürekli paylaşımlar gerçekleştirebiliyor, beğeni ile çevrenizle iletişime geçebiliyorsunuz. Pin ve interest kelimelerinden oluşan paylaşım sitesini size ait bir resim panosu gibi düşünebilirsiniz. Yani ilgi alanlarınıza uygun görselleri ister kendi cihazlarınızdan seçebilir isterseniz başkalarının panolarından seçebilirsiniz.

Pinterest sitesini kullanabilmeniz için ilk olarak kısa bir üyelik işlemi yapmanız gerekiyor. E-posta adresiniz ile üyelik yapabileceğiniz gibi veya Facebook veya Google hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ise size oluşturulacak olan profilden kendi zevkinize göre panolar oluşturarak beğendiğiniz görselleri panonuza iğneleyebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızı veya panosunu beğendiğiniz kişileri takibe alabilirsiniz.

Pinterest hesabı nasıl açılır

İlk olarak herhangi bir telefon veya bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açalım ve arama motoruna Pinterest yazarak aratalım. Arama sonuçlarında ilk sırada çıkacak olan Pinterest ana sayfasına giriş gerçekleştirelim veya Buraya Tıklayarak Pinterest ana sayfasına giriş gerçekleştirelim.

Açılacak olan ekranda yeni bir hesap oluşturma işlemi için 3 seçenek bulunurken herhangi birinden hesap oluşturmak oldukça basittir.

  • Google hesabınız var ise en alt kısımda yer alan Google ile devam et butonuna basarak Google hesabınıza ait hesap bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Facebook hesabınız var ise ikinci seçenek olan Facebook ile devam et butonuna basarak Facebook hesabınıza ait hesap bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak her ikisi ile de giriş yapmak yerine e-posta hesabınız ile üyelik açmak isterseniz üst kısımda yer alan E-posta bölümüne aktif olarak kullanmakta olduğunuz E-posta adresini yazdıktan sonra altında yer alan Bir parola oluşturun bölümüne Pinterest hesabınıza giriş gerçekleştirirken kullanacağınız bir şifre oluşturalım. Devam et butonuna bastığınız zaman hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

pinterest nedir,pinterest hesabı nasıl açılır,pinterest hesap etkinleştirme,pinterest hesap aç

Pinterest hesap etkinleştirme

Hesabınıza giriş gerçekleştirdiğiniz zaman hesap etkinleştirme yapılmadığı için üst kısımda sarı bir alanda E-postanızı onaylamayı unutmayın şeklinde bir uyarı göreceksiniz. Peki hesabınızı nasıl etkinleştireceksiniz?

Hesabı oluştururken yazmış olduğumuz e-posta adresine giriş gerçekleştirelim. Pinterest tarafından gönderilmiş olan mailde yer alan etkinleştirme linkine tıklayarak hesabınızı etkinleştirin.

pinterest nedir,pinterest hesabı nasıl açılır,pinterest hesap etkinleştirme,pinterest hesap aç

Pinterest hesap oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz