Ana Sayfa Mobil Android LG G6’da bilinmeyen kaynaklara izin verme

LG G6’da bilinmeyen kaynaklara izin verme

0
lg,bilinmeyen kaynaklar,bilinmeyen kaynaklara izin verme

Bu yazımızda sizlere LG G6’da bilinmeyen kaynaklara izin verme işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

LG G6’da bilinmeyen kaynaklara izin verme

Telefonunuza Google Play Store dışında herhangi bir kaynaktan .APK uzantılı bir uygulama yükleyebilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak telefonunuzda bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekecektir. Ancak bu durum güvenlik zafiyetlerini de beraberinde getirmektedir. Yüklemek istediğiniz uygulamada virüs olması halinde cihazınızda yer alan verileriniz çalınabilir. Bu nedenle iyi bir virüs programı kullanmanız ve her uygulamayı yüklememenizde fayda var. Bu yazımızda sizlere LG telefonlarda Play Store dışından herhangi bir kaynaktan uygulama yükleyebilmek için bilinmeyen kaynaklara nasıl izin verilir detaylı bir şekilde anlatacağım.

Peki LG telefonlarda Play Store dışında uygulama nasıl yüklenir? LG G6 telefonlarda bilinmeyen kaynaklara izin verme nasıl yapılır? LG telefonlarda Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama yüklemeye nasıl izin verilir? Tüm bu soruların yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğumuz yazımızın devamında bulabilirsiniz.

LG telefonlarda bilinmeyen kaynaklara izin verme nasıl yapılır?

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında bulunan Ayarlar butonuna dokunalım.
  • Açılan Ayarlar sayfasının üst kısmında yer alan sekmeler arasından Genel bölümüne girelim.
  • Genel sayfasında bulunan Gizlilik başlığı altında bulunan Parmak izleri ve Güvenlik bölümüne girelim.
lg,bilinmeyen kaynaklar,bilinmeyen kaynaklara izin verme

LG telefonlarda bilinmeyen kaynaklar

  • Açılan Parmak izleri ve güvenlik sayfası içerisinde bulunan Şifreler başlığı altında Bilinmeyen kaynaklar bölümünü görebilirsiniz.
  • Sağ tarafında yer alan anahtarı kaydırarak aktif hale getirelim.
  • Karşınıza Bilinmeyen kaynaklar başlığı altında Telefonunuz ve kişisel verileriniz bilmeyen kaynaklardan indirilen uygulamalardan gelecek saldırılara karşı daha savunmasız. Bu uygulamaları kullanmaktan doğabilecek veri kaybı veya telefonunuza gelecek zarardan tek sorumlu siz olduğunuzu kabul ediyorsunuz. şeklinde bir bilgilendirme gelecektir.
  • İzin Ver butonuna basarak Bilinmeyen kaynaklar’ı etkinleştirelim.
lg,bilinmeyen kaynaklar,bilinmeyen kaynaklara izin verme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak LG G6 telefonunuzda bilinmeyen kaynaklara izin verebilir ve Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama yükleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

LG G6’da bilinmeyen kaynaklara izin verme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz