Ana Sayfa Haberler Kripto Para Biriminin Avantajları

Kripto Para Biriminin Avantajları

0
Kripto Para Biriminin Avantajları
Kripto Para Biriminin Avantajları

Finansal sistemi dönüştürmek, kripto para birimlerinin tanıtılmasının amacıydı. Bununla birlikte, her ayarlamanın hem maliyeti hem de avantajı vardır. Merkezi olmayan bir kripto para birimi sisteminin teorik ideali ve uygulaması, kripto para birimi geliştirmede bu noktada çok farklıdır.

Enflasyondan korunma:

Hemen hemen tüm kripto para birimleri başlangıçta belirlenmiş, sabit ve hızlı bir miktarla verilir. Her bir madeni paranın miktarını listeleyen ASCII bilgisayar dosyasına göre, dünya çapında piyasaya sürülen yalnızca 21 milyon Bitcoin var. Bu nedenle, eğer talep artarsa, değeri de artarak piyasa istikrarının korunmasına ve nihayetinde enflasyonun önlenmesine yardımcı olacaktır.

Kendi kendini yöneten ve yönetilen:

Herhangi bir para biriminin yönetimi ve yönetişimi, büyümesi için önemlidir. Geliştiriciler/madenciler, işlem ücreti olarak bilinen bir ücret karşılığında kripto para birimi işlemlerini donanımlarında depolarlar.

Merkezi olmayan:

Kripto para birimleri, para için tamamen yeni, merkezi olmayan bir paradigmayı temsil eder. Bankalar ve finansal kurumlar gibi merkezi aracılar yerine bu sistem, iki taraf arasındaki işlemleri yönetmek için güveni kullanır. Bunu göz önünde bulundurarak, kripto para birimi tabanlı bir sistem, devasa bir banka gibi tek bir başarısızlık noktası olasılığını önleyerek, 2008’de Amerikan kurumları başarısız olduğunda kıvılcımlanana benzer bir zincirleme kriz reaksiyonunun küresel olarak büyümesine neden olur.

Kripto para birimleri, banka veya kredi kartı düzenleyicisi gibi güvenilir bir üçüncü tarafa olan ihtiyacı ortadan kaldırdığı için taraflar arasında doğrudan para transferlerini kolaylaştırır. Proof of work veya stake gibi merkezi olmayan transferler, genel anahtarlar, özel anahtarlar ve diğer teşvik sistemleri tarafından korunur.

Kripto Para Biriminin Avantajları
Kripto Para Biriminin Avantajları

Kolay para transferi:

İki taraf arasındaki kripto para transferleri, üçüncü şahıslar dahil olmadığından geleneksel para transferlerinden daha hızlıdır. Merkezi olmayan finanstaki hızlı krediler, bu tür işlemlere harika bir örnektir. Destekleyici teminat olmaması nedeniyle, bu krediler hemen verilebilir ve ticarette kullanılır.

Kripto para yatırımları karlı olabilir. Kripto para piyasalarının değeri son on yılda önemli ölçüde arttı ve neredeyse 2 trilyon dolara ulaştı. Mayıs 2022 itibariyle, bitcoin’in piyasa değeri 550 milyar doları aştı.

Döviz ticareti aksamadan devam ediyor:

ABD doları, Avrupa eurosu, İngiliz sterlini, Hint rupisi ve Japon yeni, kripto para birimleri satın almak için kullanabileceğiniz diğer birkaç para birimidir. Farklı cüzdanlarda kripto para ticareti yaparak ve düşük işlem ücretleri ödeyerek, çeşitli kripto para borsaları ve cüzdanları para birimi dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Özel ve güvenli:

Blockchain defteri, çözülmesi zor olan karmaşık matematiksel bilmecelere dayanmaktadır. Kripto para birimi bu nedenle standart elektronik transferlerden daha güvenlidir. Kripto para birimleri, gelişmiş güvenlik ve mahremiyet için bir profile bağlanabilecek kullanıcı hesapları veya korunmuş verilerle ilgili olmayan takma adlar kullanır.

Kripto para birimleri için en sevilen kullanım durumlarından biri şu anda havale endüstrisinde test ediliyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, uluslararası para transferlerini hızlandırmak için aracı para birimleri olarak hizmet eder. Bu nedenle, bir fiat para birimi Bitcoin’e (veya başka bir kripto para birimine) dönüştürülür, uluslararası sınırlar boyunca aktarılır ve ardından orijinal fiat para birimine geri dönüştürülür. Bu teknikle para göndermek daha erişilebilir ve daha ucuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz