Ana Sayfa Haberler iOS 16 Özellikleri Neler?

iOS 16 Özellikleri Neler?

0
iOS 16 Özellikleri

iOS 16 özellikleri ile birlikte pek çok kişinin merak ettiği bir konu. Henüz resmî olarak yeni özellikler açıklanmadı fakat bazı tahminler yer alıyor.

iOS 16 işletim sistemi için geri sayım başları. Apple ürünlerini tercih eden pek çok müşteri, yeni çıkacak olan işletim sisteminin nasıl özelliklere sahip olacağı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Gelen bilgilere göre iOS 16 ile ilgili detaylar 6 Haziran 2022 tarihinde duyurulacak. Şimdiden Apple hayranları heyecanlı bir şekilde yeni işletim sistemi için paylaşılacak yenilikleri bekliyor. WWDC 2022 etkinliği ile beraber lansman düzenleyecek olan Apple, bu etkinliği 6 Haziran ve 10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirecek. Konferansın açılımı ise “Worldwide Developers Conference” olarak yer alıyor.

iOS 16 Özellikleri

iOS 15 ile birlikte kullanıcılar pek çok yeniliğe kavuşmuştu. Performanstan güvenliğe ve uygulama güncellemelerine kadar yenilikler ile daha gelişmiş bir işletim sistemine kavuşan iOS kullanıcıları, iOS 16’da da çeşitli yenilikleri kullanıyor olacak. iOS 16 ile birlikte gelebilecek değişikliklerden birisi kilit ekranının daha işlevsel hale gelmesi olarak açıklanıyor. Yani kilit ekranında kullanıcıların ekranı açmadan daha fazla işlem gerçekleştirebilmesi sağlanabilir. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı, kilit açmakla uğraşmadan bazı eylemleri gerçekleştirebiliyor hale gelecek.

iOS 16 özellikleri arasında beklenen özelliklerden birisi her zaman açık ekran yani Always on Display teknolojisi oluyor. Bu teknoloji ile birlikte ekran her zaman aktif oluyor fakat daha düşük miktarda güç tüketiyor. Her zaman açık olan ekran sade bir şekilde saati, tarihi ve bazı bildirimleri gösterebilir. Bu durum, firmanın yazılımı nasıl geliştireceğine bağlı bir durum. Apple için uzun süredir beklenen bu özelliğin iOS 16 ile beraber kullanıcılarla buluşması beklenen yenilikler arasında.

iOS 16 Özellikleri

iOS 16’da olması beklenen bu özelliğin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te olabileceği söylenirken buna ek olarak daha pek çok yenilikten de söz edilmiş oldu. Bunlardan birisi iOS işletim sisteminde yer alan mesaj sisteminin daha da geliştirileceği. Mesajlar uygulamasının daha fazla işlevsel olacağını söylenirken bu fonksiyonların ne olacağı konusunda henüz net bir açıklama yapılmış değil. Bir diğer güncelleme ise Apple’ın üzerinde uğraştığı akıllı ev sistemleri ile ilgili olabilir. Buna göre Apple, bu sistemin daha gelişmiş halini iOS 16 için ön plana çıkarabilir. Henüz bu konuda yapılacak şeyler netlik kazanmadı fakat kullanıcılar şimdiden heyecanlanmış durumda.

iOS 16 özellikler arasında sağlık sistemine eklenecek olan yeni özelliklerin olacağı açıklanıyor. Apple’ın kendi cihazları için geliştirmiş olduğu sağlık sistemi, insanların sağlığına daha çok dikkat etmesi için bulunuyor. Bu sistemin daha fazla yenilik içereceğini açıklayan bazı kaynaklar, yenilikler sayesinde insanların daha sağlıklı bir hayat sürmesinin mümkün olacağı ifade ediliyor. Yeni sürüm ile beraber henüz doğrulanmamış bir diğer yeniliğin etkileşimli widgetler olacağı belirtiliyor. Buna göre bu tür widgetler sayesinde insanlar uygulamaya girmeden bazı işlemleri gerçekleştirebiliyor hale gelecek. Bunun yanı sıra daha pek çok yeniliğin iOS 16 işletim sistemi için 6 Haziran’da gerçekleştirilecek olan WWDC 2022 etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz