Ana Sayfa Mobil Android Huawei telefonlarda varsayılan uygulama ayarları

Huawei telefonlarda varsayılan uygulama ayarları

0
huawei,varsayılan uygulama,varsayılan e-posta,varsayılan tarayıcı

Bu yazımızda sizlere Huawei telefonlarda varsayılan uygulama ayarları nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei telefonlarda varsayılan uygulama ayarları

Huawei marka telefonunuzda aynı işlevi gerçekleştiren birden fazla uygulama bulunuyorsa, hangi uygulamanın varsayılan uygulama olarak kullanılmasını istediğinizi kendiniz seçebilirsiniz. Varsayılan uygulama seçmenin iki yolu bulunmaktadır.

Bazı durumlarda cihazınız hangi uygulamanın kullanılacağını size sorar. Örneğin arkadaşlarınız tarafından size gönderilen bir bağlantı adresine tıkladığınızda telefonunuzda birden fazla tarayıcı uygulaması bulunuyor ise hangi tarayıcı ile açmak istediğiniz size sorulacaktır.

Yapmanız istendiğinde, varsayılan uygulama ayarlamak için kullanmak istediğiniz uygulamaya dokunun ve açılan yalnızca bir defa ve her zaman seçeneklerinden Her Zaman‘ı seçin. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde seçilen uygulama varsayılan olarak ayarlanmış olacaktır. Bir varsayılan uygulama ayarladığınızda, cihazınız artık o işlem için hangi uygulamanın kullanılacağını size sormaz.

Bazı varsayılan uygulama seçimlerini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman varsayılan uygulama ayarlamak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei telefonlarda varsayılan uygulamalar

  • İlk olarak telefonunuzun ana menüsü içerisinde yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Ayarlar ekranı içerisinde bulunan Uygulamalar ve bildirimler başlığına dokunalım.
  • Varsayılan uygulamalar bölümünü bularak girelim.
  • Karşınıza açılan Varsayılan uygulamalar ekranında Başlatıcı, Arama,Mesajlaşma, Kamera, Galeri, Müzik, E-posta ve Tarayıcı seçenekleri bulunmaktadır.
  • Yukarıda yer alan uygulamalardan varsayılanı değiştirmek istediğinize dokunalım. (Yazımızda varsayılan e-posta uygulaması üzerinden devam edilecek)
huawei,varsayılan uygulama,varsayılan e-posta,varsayılan tarayıcı

Huawei telefonlarda varsayılan e-posta uygulaması

  • Açılan E-posta ekranında telefonunuzda bulunan e-posta uygulamalarını görebilirsiniz.
  • Varsayılan e-posta uygulaması olarak kullanmak istediğiniz uygulamayı seçelim.
  • Karşınıza açılan pencerede Varsayılan E-posta uygulamasının değiştirilmesi daha fazla gücü tüketebilir, ilave veri kullanım ücretleri oluşturabilir. Burada sistem varsayılanının korunması şiddetle önerilmektedir. şeklinde bir bilgilendirme gelecektir.
  • Değiştir butonuna basarak varsayılan e-posta uygulamasını değiştirebilirsiniz.
huawei,varsayılan uygulama,varsayılan e-posta,varsayılan tarayıcı

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Huawei marka telefonunuzun varsayılan uygulama ayarlarını yapabilir kolay bir şekilde istediğiniz uygulamayı varsayılan uygulama olarak kullanabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Huawei telefonlarda varsayılan uygulama ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz