Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Video Kaldırma İsteği

Facebook Video Kaldırma İsteği

0
facebook,facebook video silme isteği,video kaldırma isteği,giriş yapılamayan hesaptan video silme

Giriş gerçekleştiremediğiniz eski bir facebook hesabınızda yer alan bir videoyu veya başkası tarafından paylaşılan bir videoyu kaldırmak için Facebook Video Kaldırma İsteği işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı resimli bir şekilde anlatacağım.

Facebook Video Kaldırma İsteği

Giriş gerçekleştiremediğiniz çok eski bir facebook hesabınızda yer alan videolardan artık rahatsızlık duyuyorsanız ilk olarak hesaba giriş gerçekleştirerek silmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için isterseniz Facebook Şifremi Unuttum veya Facebook Hesabım Çalındı makalelerimizi okuyarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Her yolu denemenize rağmen hesabınıza giriş gerçekleştiremiyorsanız facebook yardım merkezine bu videonun kaldırılmasını istediğinizi belirten bir form doldurarak gönderebilirsiniz.

Giriş Yapılamayan Hesaptan Video Silme

Aynı şekilde bir başkasının size ait veya rahatsız olduğunuz bir video paylaşması halinde de aynı şekilde video kaldırma işlemi gerçekleştirerek videonun facebook’tan silinmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Video Silme İsteği

Bu işlem için ilk olarak Buraya Tıklayarak Gizlilik hakları sayfasında yer alan Video Kaldırma İsteği sayfasına giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda doldurmanız gereken alanları aşağıda resimli olarak anlatacağım.

  • Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor sorusuna cevap olarak altında bulunan seçeneklerden Benim haklarım seçeneğini işaretleyelim. Bu işlem sonrasında sayfanın altına ek seçenekler açılacaktır.
  • İçeriğin bağlantısı (URL) bölümüne kaldırılmasını istemiş olduğunuz videonun kimin profili üzerinden paylaşıldıysa o profile giriş gerçekleştirerek url adresini kopyalayarak bu bölüme yapıştıralım. (Örn. www.facebook.com/orneksayfa)
  • Adınız bölümüne kimliğinizde yazdığı şekilde Adınızı yazalım.
  • Soyadınız bölümüne kimliğinizde yazdığı şekilde Soyadınızı yazalım.
  • İletişim e-posta adresiniz bölümüne ise facebook tarafından sizinle iletişime geçilmesini istemiş olduğunuz ve aktif olarak kullanmış olduğunuz bir e-posta adresi yazalım.

Yukarıda yer alan bütün alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra alt kısımda yer alan Bu kutuyu işaretleyerek bu formdaki tüm bilgilerin doğru olduğunu ve ülkenizin gizlilik yasaları uyarınca yukarıda bahsedilen içeriğe izin verilmediğini kabul ediyorsunuz. bölümünü işaretleyerek Gönder butonuna basalım.

facebook,facebook video silme isteği,video kaldırma isteği,giriş yapılamayan hesaptan video silme

Formu doldurarak facebook yardım merkezine gönderdikten sonra facebook yardım merkezi tarafından yapılacak olan inceleme sonrasında uygun görülmesi durumunda video hesaptan kaldırılacaktır ve sizlere e-posta olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Facebook Video Kaldırma İsteği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz