Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Şantaj ve Mahrem Görüntü Şikayeti

Facebook Şantaj ve Mahrem Görüntü Şikayeti

0
facebook,mahrem görüntü şikayeti,mahrem görüntüleri paylaşma tehditlerini şikayet edin,şantaj şikayeti

Facebook’ta en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan şantaj ile ilgili Facebook Şantaj ve Mahrem Görüntü Şikayeti formunu doldurarak konuyu Facebook yardım merkezine bildirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını makalemizde resimli bir şekilde anlatacağım.

Facebook Şantaj ve Mahrem Görüntü Şikayeti

Facebook’ta en çok karşılaşılan sorunlardan biri de şantajdır. Yani Mahrem görüntülerinizin bir başkası tarafından sizi tehdit amaçlı bir şekilde kullanılmasıdır. Peki bu sorun için neler yapılabilir nereye şikayet edilebilir. Bu konu ile ilgili ilk olarak facebook yardım merkezine bildirerek en azından facebook tarafından bu durumun önüne geçilebilir. Bunun haricinde yasal olarak işlem gerçekleştirebilmek için ise Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmanız gerekir.

Mahrem Görüntüleri Paylaşma Tehditlerini Şikayet Edin

Bu durumu facebook yardım merkezine bildirebilmek için ilk olarak Şantaj, Mahrem Görüntüler veya Mahrem Görüntüleri Paylaşma Tehditlerini Şikayet Edin sayfasına giriş gerçekleştirelim. Buraya Tıklayarak ilgili sayfaya giriş gerçekleştirebilirsiniz. Açılan ekranda doldurmanız gereken alanları ve yapmanız gereken işlemleri tek tek resimli bir şekilde anlatacağım.

  • Adınız bölümüne kimlikte olduğu gibi adınızı yazalım.
  • İletişim e-posta adresiniz bölümüne facebook’a kayıt işlemi sırasında yazmış olduğunuz e-posta adresini yazmanıza gerek yoktur. Facebook tarafından sizinle iletişime geçilebilmesi için aktif olarak kullanmakta olduğunuz bir e-posta adresinizi yazalım.
  • Şikayet ettiğiniz kişinin adı bölümüne sizi tehdit eden kişinin facebook’ta kayıtlı olan adını yazalım.
  • Bu kişinin profilinin internet adresi bölümüne sizi tehdit eden kişinin profiline girdiğinizde üst kısımda yer alan internet adresini yazmanız gerekecektir.
  • Mahrem görüntüdeki veya videodaki kişi siz misiniz yoksa şahsen tanıdığınız biri mi? sorusuna cevap olarak ilgili bölümü işaretleyelim.
  • Lütfen sorunu daha detaylı açıklayın bölümü için altında yer alan seçeneklerden sizin durumunuzu anlatan seçeneği işaretleyin.
  • Özel bir mesajı mı şikayet etmeye çalışıyorsunuz? sorusuna sizi tehdit eden kişi özel olarak mesaj gönderdi ise Evet bölümünü seçelim.
  • Fotoğraf veya yorum gibi başka bir şeyi mi şikayet etmeye çalışıyorsunuz? bölümünü ise fotoğraf veya yorum üzerinden tehdit alıyorsanız Evet bölümünü seçelim.
  • İlave bilgiler bölümüne ise sorunu detaylı olarak açıklayarak durumun daha net anlaşılmasına yardım edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan alanları doldurduktan sonra Gönder butonuna basarak facebook yardım merkezine gönderelim.

Şantaj Şikayeti

facebook,mahrem görüntü şikayeti,mahrem görüntüleri paylaşma tehditlerini şikayet edin,şantaj şikayeti

Şikayetiniz facebook tarafından incelendikten sonra iletişim e-posta adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir.

Facebook Şantaj ve Mahrem Görüntü Şikayeti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz