Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook Hesap Oluşturma

Facebook Hesap Oluşturma

0
facebook,hesap oluşturma nasıl yapılır,facebook hesap açma,facebook kaydol

En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Facebook, her geçen gün kullanıcı sayısını daha da artırmaktadır. Facebook ailesine ilk defa katılacaklar için Facebook Hesap Oluşturma işlemi nasıl yapılır bunu resimli bir şekilde anlatacağım.

Facebook Hesap Oluşturma

Biraz önce belirttiğim gibi bu makalemizde daha önce hiç facebook hesabı oluşturmamış birinin veya tekrar hesap açmak isteyen birisinin yeni bir facebook hesabı nasıl açacağını resimli bir şekilde anlatacağım.

İsterseniz telefonunuzdan isterseniz bilgisayarınızdan aşağıdaki adımları takip ederek yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk olarak bir internet tarayıcısı açalım. (internet explorer, google chrome, mozilla firefox gibi) Açmış olduğumuz internet tarayıcısının adres satırına www.facebook.com yazarak giriş gerçekleştirelim. Buraya Tıklayarak da Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.

Facebook Hesap Açma

Açılan sayfanın üst kısmında giriş bilgileri isteyen bir bölüm olacaktır. Bizim herhangi bir üyeliğimiz olmadığı için bu şekilde giriş gerçekleştiremeyiz. Sayfanın sağ alt köşesinde yer alan Hesap Aç bölümünde yer alan bilgileri sırası ile doldurarak Kaydol butonuna basmamız gerekecektir.

  • Adın bölümüne kimliğinizde yazdığı gibi Adınızı yazalım.
  • Soyadın bölümüne de kimliğinizde yazdığı gibi Soyadınızı yazalım.
  • Cep telefonu numarası veya e-posta bölümüne isterseniz daha önceden facebookta kullanılmamış size ait bir telefon numarası veya aktif olarak kullandığınız ve aynı şekilde daha önceden facebookta kullanılmamış bir e-posta adresi yazabilirsiniz. (Daha önce kullanılmış veya kullanılmaya devam edilen bir telefon numarası veya e-posta adresi girmeniz halinde hesap açma işlemi başarısız olacaktır.)
  • Yeni Şifre bölümüne Facebook hesabınıza giriş gerçekleştirirken kullanmak istediğiniz güvenli bir şifre oluşturalım.
  • Doğum Tarihi bölümüne kimliğinizde yazdığı gibi gün ay ve yıl şeklinde giriş yapalım.
  • Cinsiyet bölümünü size uygun olanı seçelim.

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdikten sonra Kaydol butonuna basarak hesabınızı açabilirsiniz.

Facebook Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır

Önemli: Yukarıda yer alan bilgileri doldururken kimliğinizde yazılı olduğu gibi doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hesabınız sahte hesap statüsünde olacağı için hesabınızın çalınması, şifrenizi unutmanız, hesabınızın kapatılması gibi durumlarda facebook yardım merkezi tarafından sizden kimliğiniz istenecektir. Bilgileriniz uyuşmayacağı için de hiç bir şekilde geri alamazsınız.

facebook,hesap oluşturma nasıl yapılır,facebook hesap açma,facebook kaydol

Facebook Hesap Oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz