Ana Sayfa Bilgisayar Windows Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu

0
windows 10,bu uygulama güvenliğiniz için engellendi,bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi

Bu yazımızda sıklıkla karşılaşılan Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu ve çözümü hakkında bilgilendirme sağlayacağım.

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda herhangi bir uygulamayı çalıştırmak veya yüklemek oldukça basit bir işlemdir. Ancak bazen hiç de öyle olmayabilir. Son zamanların en çok karşılaşılan sorunlarından birisi olan Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi, Bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi gibi sorunlar işinizi zora sokabilir. Bunun sebebi ise Windows‘un bilgisayarınızı Windows Defender ve SmartScreen kullanarak korumaya çalışırken belirli üçüncü taraf yazılımlarını engellemesidir. Bu hata Windows 10 bilgisayarınızda yeni programlar yüklemeye çalıştığınızda her zaman karşınıza çıkabilir.

Windows 10 bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi sorunu

Peki Windows 10’da bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu nasıl çözülür? Windows 10’da bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi sorunu nasıl çözülür? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını görseller ile hazırlamış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

windows 10,bu uygulama güvenliğiniz için engellendi,bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi

Bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi Gizle yönetici hesabını kullanmak olacaktır. İkinci yol ise bu hatayı almanıza sebep olan SmartScreen’i kısa bir süreliğine devre dışı bırakmaktır.

Bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi sorunu nasıl çözülür?

Çözüm 1: Bilgisayarınızda tek kullanıcı olsanız bile ve yönetici izinlerine sahip olduğunuzdan emin olsanız bile, bir program yüklemek için alternatif bir yönetici hesabı kullanmanız gerekecektir. Bunun için de administrator hesabını etkin hale getirmeniz gerekir.

  • Bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan arama kutucuğuna cmd veya komut istemi yazarak aratalım.
  • Çıkan sonuçlar içerisinde ilk sırada yer alan Komut İstemi uygulamasının üzerine sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır‘ı seçelim.
  • Açılan Komut İstemi penceresine net user administrator /active:yes yazarak enter tuşuna basalım.
  • Komut başarıyla tamamlandı. yazısını görebiliyorsanız artık administrator hesabı etkin durumda demektir.
  • Açılan administrator hesabına giriş gerçekleştirerek programı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Çözüm 2: Windows SmartScreen, Windows 8’den başlayarak bütün Windows işletim sistemlerine yerleşik bir bileşendir. Bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için yardımcı bir programdır. Ancak bazı durumlarda sizi korumak için belirli dosyaların açılmasını engelleyebilir. Bu nedenle yükleme işleminden önce kısa bir süreliğine SmartScreen’i devre dışı bırakmak işe yarayabilir.

  • Bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan arama kutucuğuna SmartScreen veya Uygulama ve tarayıcı denetimi yazarak aratalım.
  • Arama sonuçları içerisinde ilk sırada yer alan Uygulama ve tarayıcı denetimi‘ni açalım.
  • Açılan sayfada Uygulamaları ve tarayıcıları denetleyin bölümünü bulun ve Kapalı seçeneğini seçin.
  • Şimdi programı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak herhangi bir uygulama yükleme sırasında karşılaşabileceğiniz bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorununu çözebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi sorunu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz