Ana Sayfa Nasıl Yapılır Android’de Chrome Gizli Özellikleri

Android’de Chrome Gizli Özellikleri

0
Android’de Chrome Gizli Özellikleri
Android’de Chrome Gizli Özellikleri

Chrome tarayıcısını ister masaüstünden isterseniz android cihazınızdan güvenli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Dünyanın en büyük tarayıcıları arasında bulunan chrome bilinen ve bilinmeyen özelliklere sahip. Biz bu makalemizde android’de chrome gizli özellikleri hakkında bilgiler verelim istedik. Bu sayede kullanıcılar kendi işlerine yarayacak bu gizli özellikleri kullanarak tarayıcıyı daha fonksiyonel bir hale dönüştürebilir.

Milyarlarca Kişi Kullanıyor

Chrome tarayıcısını bugün milyarlarca kişi kullanıyor. Kullanım bilgisayarda olduğu kadar cep telefonunda da yaygındır. Dolayısıyla bu çok önemli tarayıcının özelliklerini bilmek faydalı olacaktır. Aslına bakarsanız Google hakkında da çoğu insanın bilmediği çok fazla özellik var.

İşte Android’de Chrome gizli özellikleri için en iyi ipucu ve püf noktaları:

Karanlık Modu

Android 10 güncellemesi kullanıyorsanız chrome tarayıcısını temanıza uygun olarak koyu renkle değiştirebiliyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için chrome ayarlarındaki seçeneği işaretleyerek yapıyorsunuz. Otomatik olarak sistem kendi kendine tüm sayfaların karartmasını yapacaktır.

Karanlık modu etkinleştirebilmeniz için yapmanız gereken vereceğimiz linki kopyalamak ve adres çubuğuna yapıştırmak olmalıdır: chrome://flags/#enable-android-web-contents-dark-mode

Bu linki ekleyip sorguladığınızda açılan menüyü etkin olacak şekilde planlayabilirsiniz.

Android’de Chrome Gizli Özellikleri
Android’de Chrome Gizli Özellikleri

Arama Çubuğunu Aşağıya Taşımak

Akıllı telefonların uzun ekranları var dolayısıyla chrome deneyiminizi daha faydalı hale getirmek için arama çubuğunu aşağıya taşıyabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz içinde verdiğimi ;  chrome://flags/#enable-chrome-duet linkini alıp arama çubuğuna yerleştirin ev ayarlardan etkin olarak düzenleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yararlı Bilgiler

Açık Sekmelere Hızlı Geçiş

Bir sayfadan diğer bir sayfaya geçişte chrome ile daha kolay ve hızlı.

Sayfa Yenilemeleri

Bir sayfanın yenilenmesini istiyorsanız ve tüm içeriği yenilemek istiyorsanız aşağı doğru çekmeniz yeterli olacaktır.

Ana Sayfa Düğmesini Devre Dışı Bırakma Veya Etkinleştirme

Bazı üreticiler varsayılan olarak Chrome’da ”Ana Sayfa” düğmesini etkinleştireceğinden, bu bölüm cihazınıza bağlı olarak biraz farklıdır. Düğmeyi kullanmak istemezseniz, Ayarlar> Ana Sayfa> Kapat‘ı şeçerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Alternatif olarak, Ana sayfa düğmesini istiyorsanız, yapmanız gereken ; chrome://flags/#force-enable-home-page-button adresini aynı şekilde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Mobil Veri Tasarrufu

Mobil verinizden tasarruf etmek istiyorsanız o zaman veri tasarrufu modunu etkileştirebilirsiniz. Bu işi yaptığınızda chrome da sayfa yükleme hızı daha fazla yükselecektir. Bunu yapabilmek için şu yolu denemelisiniz. Ayarlar> Basit mod> Açık konumuna getirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz