Ana Sayfa Nasıl Yapılır Android veya iOS’ta Ters Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Android veya iOS’ta Ters Görsel Arama Nasıl Yapılır?

0
görsel arama
görsel arama

Son birkaç yılda web üzerinden her şey gelişti ve belirli yardımcı programların ve teknolojilerin başlaması insanların hayatlarını kolaylaştırdı. Araçların ve yazılım programlarının tanıtılmasının yanı sıra, yeni yollar da arama deneyimini kullanıcılar için daha iyi hale getirdi.

Ters resim arama en çok talep gören arama yöntemlerinden biri haline geldi ve kullanıcıların arama sorgusu olarak kelimeler yerine bir resim girmesine izin verdi. Birkaç kez, bir görsel aramak için kullanılması gereken kelimelerin farkında değiliz. Benzer şekilde, genellikle daha kaliteli veya farklı boyutlarda görseller bulmamız gerekir. Ters resimli arama tekniği bu tür senaryolarda çok önemli bir rol oynar.

Mobil cihazları masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar üzerinden kullanmayı seviyorsanız, Android veya iOS cihazlarda nasıl görselle arama yapacağınızı öğrenmeye istekli olmalısınız. Bu blogu, bu sorguyu çözmek ve gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz kolay yolları resim arama anlamanıza yardımcı olmak için geliştirdik. O halde lafı daha fazla uzatmadan tartışmaya başlayalım!

iOS ve Android’de Benzeri Yürütün Resimli Arama

iOS ve Android akıllı telefonlara ayrı ayrı yüklenmesi gereken uygulamaları bulmak yerine, web’e erişebilir ve benzer görselleri aramak için çevrimiçi resim arama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yöntem, cihazlarına birden fazla uygulama yüklemek istemeyenler için kullanışlıdır. Emin olmanız gereken bir şey, tamamen web tabanlı olduğu için bu yöntemi kullanmak için sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmasıdır.

ziyaret ederek en iyi resim arama olanaklarından birine kolayca erişebilirsiniz https://www.duplichecker.com/tr/reverse-image-search.php adresini. Android ve iOS kullanıcıları bu çevrimiçi araca erişmek için varsayılan tarayıcılarını kullanabilir. Bu sayfaya girdikten sonra, benzer görselleri bulmak istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz. Kısa sürede Google, Yandex, Bing vb. gibi birden çok arama motorundan benzer resim sonuçlarını döndürür. Dünyanın her yerindeki herhangi biri için ters resim araması yapmak için ücretsiz bir yöntemdir.

görsel arama
görsel arama

Android’de Benzer Görseller Nasıl Aranır?

Yukarıda tartışılan yöntemin yanı sıra, Android cihazlarda ters resim arama yapabileceğiniz diğer yollardan da bahsedelim.

Fotoğrafa Göre Ters Resim Arama (AppZone Labs)

Fotoğrafa göre ters resim arama Android kullanıcıları için mevcut en yüksek puanlı uygulamalardan biridir. Gelişmiş algoritmaları, web üzerinde binlerce benzer görüntüyü aramanıza olanak tanır. Bu uygulama, ayırt edici özellikleri nedeniyle diğerlerinden sıyrılıyor. Kesin olarak benzer resim sonuçları sağlamak için bu uygulama, tam olarak bulmak istediğiniz nesneler üzerinde görüntüleri kırpma ve tersini resimli arama gerçekleştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Ayrıca uygulama, kullanıcıların benzer görselleri doğru bir şekilde aramak için resimlerini döndürmelerine de olanak tanır.

Ters Görsel Arama – rimg

Android kullanıcılarının resme göre arama yapabileceği bir diğer en iyi uygulama, tersidir resim arama (rimg). Cihazınızın kamerasıyla fotoğraf çekmenize ve hareket halindeyken benzer sonuçları aramanıza olanak tanıdığından, bu uygulamayı gerçek zamanlı resim aramaları yapmak için kullanabilirsiniz. Resimlerle ilgili bilgileri keşfetmek isteyen kullanıcılar için mükemmel bir uygulama. Ek olarak, kullanıcılar galerilerinden resimleri içe aktarabilir veya benzer resimleri bulmak için resmin URL’sini (web üzerinden mevcutsa) girebilir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir; bu nedenle, onu kullanırken kimsenin yardımını alma konusunda endişelenmenize gerek yok.

iOS’ta Ters Resim Arama İşlemi Yapmanın Yolları

Bir iOS kullanıcısıysanız, tersten görsel arama yapmak için doğru uygulamaları bulmakla ilgileneceksiniz. İşte App Store’da bulabileceğiniz ve bu amaç için güvenebileceğiniz iki uygulama.

Ters Görsel Arama Uygulaması (Yajing Qian) Yajing Qian’ın

ters görsel arama uygulaması, iOS kullanıcılarının ters resim araması yapmak için güvenebilecekleri en iyi uygulamadır. Geniş veritabanı asla hayal kırıklığına uğramanıza izin vermez ve kısa sürede doğru sonuçlar verir. Bu uygulamayı iOS cihazınıza hızlı bir şekilde yükleyebilir ve herhangi bir karmaşıklıkla karşılaşmadan benzer resimleri aramaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanırken, cihazınızın fotoğraf kitaplığı aracılığıyla herhangi bir resmi kolayca yükleyebilirsiniz. Daha önce aradığınız resimleri takip etmek istiyorsanız, bu resim arama uygulaması, resim arama geçmişi sunduğu için mükemmel bir seçenektir.

Ters Resim Arama (Tiemei Yan) Tiemei Yan’ın

ters resimli arama uygulaması, iOS kullanıcılarının benzer bir resim araması yapması için başka bir seçenektir. Benzer görüntüleri bulma sürecini oldukça basit hale getiren kullanıcı dostu bir arayüz ile birlikte gelir. Ayrıca, süper hızlı algoritmaları, bir örnek meselesinde sonuç verir. Google, Yandex ve Tineye dahil olmak üzere çeşitli arama motoru veritabanlarını desteklediğinden, bu uygulama aracılığıyla geniş sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu resimli arama uygulamasıyla görüntüleri gerçek zamanlı olarak yakalayabilir ve web üzerinde bulunan benzer sürümlerini arayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz