Ana Sayfa Modem Airties Airties RT-103 Modem Kurulumu

Airties RT-103 Modem Kurulumu

0

Türkiye’de en çok kullanılan modem markalarından biri olan Airties firmasına ait kablolu modemlerden biri olan Airties RT-103 Modem Kurulumu işleminin nasıl gerçekleştirileceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

Airties RT-103 Modem Kurulumu

Airties RT-103 Modem Kurulumu işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.2.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Şifre bölümüne herhangi bir şey yazmadan giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan “adsl” ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Airties RT-103 Arayüz Giriş Şifresi

airties rt-103 arayüz giriş şifresi,airties rt-103 modem kurulumu,airties rt-103 sıfırlama,airties rt-103 internet ayarları

Karşınıza Airties modem arayüz ekranı açılacaktır. İnternet ayarlarını yapılandırabilmek için sol tarafta yer alan menü içerisinden “ADSL” butonuna basarak altından “ADSL Ayarları” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan “WAN Ayarları” sayfasında “PVC Adı” bölümünde yer alan “vc1” yazısının üzerine tıklayarak düzenleme ekranına giriş gerçekleştirelim.

Airties RT-103 İnternet Ayarları

airties rt-103 arayüz giriş şifresi,airties rt-103 modem kurulumu,airties rt-103 sıfırlama,airties rt-103 internet ayarları

Açılan ekranda yer alan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Adı bölümüne vc1 yazalım.
  • Protokol bölümü için PPPoE seçelim.
  • NAT ve Firewall bölümlerinde yer alan kutucukları işaretleyelim.
  • Enkapsülasyon bölümünü LLC olarak seçelim.
  • Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı adınızı yazalım.
  • Şifre bölümüne ise servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı şifrenizi yazalım.
  • MTU değeri için 1492 yazalım ve Varsayılan Ağ geçidi bölümünü işaretleyelim.
  • VPI değeri için 8, VCI değeri için 35 yazalım.
  • QOS bölümünü ise UBR olarak ayarlayalım.

Yukarıda yer alan ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra alt kısımda yer alan “Kaydet” butonuna basarak yapmış olduğumuz ayarları kaydedelim.

airties rt-103 arayüz giriş şifresi,airties rt-103 modem kurulumu,airties rt-103 sıfırlama,airties rt-103 internet ayarları

Airties RT-103 Modem Kurulumu

Yaptığımız işlemler sonrasında internet hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer hala internet hizmetini kullanamıyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşerek alt yapınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebilir, gerekirse arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz