Ana Sayfa Bilgisayar Windows Windows 10’da gizli wireless ağına bağlanma

Windows 10’da gizli wireless ağına bağlanma

0
windows 10,gizli,kablosuz ağ,wireless,bağlanma

Bu yazımızda sizlere Windows 10’da gizli wireless ağına bağlanma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Windows 10’da gizli wireless ağına bağlanma

İnternet kullanımında güvenlik isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan Gizli Ağ istenmeyen misafirlerin ağınıza bağlanmasını engeller. Gizli Ağ normalden farklı olarak doğrudan bağlanmaya izin vermeyen bir ağ ayarıdır. Bu ayarı etkin hale getirdiğinizde modem kablosuz ağ adı yayınını keser ve kablosuz ağlar bölümünde ağınız listelenmez. Bu nedenle bu yazımızda sizlere Windows 10’da gizli bir wireless ağına nasıl bağlanılır resimli bir şekilde anlatacağım. Yalnız bağlantı gerçekleştirebilmek için Kablosuz ağ adı, Güvenlik türü ve Kablosuz güvenlik şifresi bilgilerini eksiksiz bir şekilde bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız önce bağlı olan bir cihazdan modem arayüzüne girebilir ve yukarıda belirtmiş olduğum bilgileri öğrenebilirsiniz.

Peki Windows 10’da kablosuz ağa el ile bağlanma nasıl yapılır? Windows 10’da gizli bir wireless ağına nasıl bağlanılır? Windows 10’da gizli bir kablosuz ağa nasıl bağlanılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows 10’da gizli kablosuz ağına nasıl bağlanılır?

 • İlk olarak bilgisayarınızda Görev Çubuğu‘nun sağ tarafında yer alan küçük simgelerden Wireless simgesinin üzerine sağ tıklayalım.
 • Açılan menü içerisinden Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç seçeneğine tıklayalım.
windows 10,gizli,kablosuz ağ,wireless,bağlanma
 • Açılan Ağ ve Paylaşım Merkezi içerisinde Ağ ayarlarınızı değiştirin başlığının altında bulunan Yeni bağlantı veya ağ kurun bölümüne giriş gerçekleştirelim.
windows 10,gizli,kablosuz ağ,wireless,bağlanma
 • Karşınıza Bağlantı veya Ağ kur penceresi açılacaktır.
 • Bir bağlantı seçeneği belirleyin başlığının altında bulunan seçeneklerden Kablosuz ağa el ile bağlan bölümünü seçerek devam edelim.
windows 10,gizli,kablosuz ağ,wireless,bağlanma

Gizli bir kablosuz ağa nasıl bağlanılır?

 • Karşınıza Kablosuz ağa el ile bağlan penceresi açılacaktır.
 • Eklemek istediğiniz kablosuz ağın bilgilerini girin bölümünde yer alan bilgiler aşağıdaki gibi olacaktır.
  • Ağ Adı > Bağlanmak istediğiniz ağa ait kablosuz ağ adını yazalım.
  • Güvenlik Türü > Bağlanmak istediğiniz ağın güvenlik türü (Modem arayüzünden bulabilirsiniz.)
  • Güvenlik anahtarı > Bağlanmak istediğiniz ağa ait kablosuz güvenlik şifresi
 • Yukarıda yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra İleri butonuna basarak işlemi tamamlayalım.
 • Yazmış olduğunuz bilgilerde herhangi bir hata bulunmuyor ise otomatik olarak gizli kablosuz ağa bağlantı gerçekleştirilecektir.
windows 10,gizli,kablosuz ağ,wireless,bağlanma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan gizli wireless ağına bağlanabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Windows 10’da gizli wireless ağına bağlanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz