Ana Sayfa Nasıl Yapılır UpCall ile operatör ismi değiştirme

UpCall ile operatör ismi değiştirme

0
upcall,operatör isim değiştirme,turkcell,ücret

Bu yazımızda sizlere Turkcell‘in bir uygulaması olan UpCall ile operatör ismi değiştirme nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatacağım.

UpCall ile operatör ismi değiştirme

Turkcell her geçen gün yenilikçi uygulamalar çıkarmaya devam ediyor. En son çıkardığı uygulamalardan birisi olan UpCall uygulaması nedir? ne işe yarar? UpCall uygulaması ile neler yapılabilir?

Android ve IOS işletim sistemine sahip olan cihazlardan ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz uygulama UpCall sayesinde sizi arayan telefon numarasının kime ait olduğunu rehberinizde kayıtlı olmasa bile görebilirsiniz.

Telefon rehberimizde kayıtlı olmayan ve bizi aramış olan telefon numaralarının kime ait olduğu hep merak edilmiştir. Bunun için numara sorgulama hatları, uygulamaları olsa da çoğu ücretlidir. Turkcell‘de kullanıcılarının bu ihtiyacını karşılayabilmek için olsa gerek UpCall Numara Sorgulama uygulamasını çıkarmıştır. Bu uygulama sadece numara sorgulama işlevi görmemektedir. Uygulama içerisinde yapabileceğiniz işlemlerden biri de ücretsiz ve kolayca operatör ismi değiştirmektir.

Peki UpCall uygulamasında operatör ismi nasıl değiştirilir? Upcall Operatör ismi değiştirme ücretli mi? gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Operatör isim değiştirme

  • Upcall uygulamasını açalım.
  • Eğer telefonunuzda UpCall uygulaması yüklü değil ise telefonunuzun market uygulaması (Play Store, App Store) üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.
  • Uygulamanın alt menüsü içerisinde yer alan Profil bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Profil ekranı içerisinde ise Operatör İsim Ayarları bölümünü görebilirsiniz.
  • Operatör İsim Ayarları ekranında Telefonunuzun üst sekmesinde bulunan şebeke ismi bölümünde görünmesini istediğiniz metni alttaki alana girerek onay butonuna basınız. şeklinde bir bilgilendirme bulunmaktadır.
  • Bu boş alana Turkcell’in yerine görünmesini istediğiniz en fazla 15 haneli bir isim yazalım ve Onayla butonuna basalım.
upcall,operatör isim değiştirme,turkcell,ücret

Operatör ismi değiştirme ücretli mi?

  • Açılan pencere içerisinde Operatör isminiz “…” olarak değiştirilecektir. Lütfen bildirim gelene kadar telefonunuzu açık tutunuz. şeklinde bir bilgilendirme yer almaktadır.
  • Gelen bildirimden sonra operatör isminin değiştiğini görebilirsiniz.
upcall,operatör isim değiştirme,turkcell,ücret

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak UpCall uygulaması ile Operatör ismini değiştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

UpCall ile operatör ismi değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz