Ana Sayfa Modem Tenda Tenda D151 Modem Kurulumu

Tenda D151 Modem Kurulumu

0
tenda d151 arayüz giriş şifresi,tenda d151 modem kurulumu,tenda d151 kablosuz ayarları,tenda d151 sıfırlama

En çok kullanılan modem markalarından biri olan Tenda firmasına ait Tenda D151 Modem Kurulumu , Kablosuz Şifre Değişikliği ve Kablosuz Ağ Adını Değiştirme işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

Tenda D151 Modem Kurulumu

Tenda D151 Modem Kurulumu işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Parola bölümüne “admin” yazarak giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan “adsl” ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Tenda D151 Arayüz Giriş Şifresi

tenda d151 arayüz giriş şifresi,tenda d151 modem kurulumu,tenda d151 kablosuz ayarları,tenda d151 sıfırlama

Tenda D151 Kablosuz Ayarları

Karşınıza direkt olarak Tenda modem kolay kurulum sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfada yer alan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Link Tipi olarak hattınız ADSL ise Telefon Kablosu, VDSL ise Ethernet Kablosu bölümünü seçelim.
 • Ülke olarak Turkey bölümünü seçelim.
 • ISP bölümünü TTNET olarak seçelim.
 • VPIdeğeri için 8, VCI değeri için 35 yazalım.
 • İnternet Bağlantı Tipi olarak PPPoE seçelim.
 • İnternet Bağlantısı Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı adınızı yazalım.
 • İnternet Bağlantısı Şifresi bölümüne ise servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı şifrenizi yazalım.
 • Kablosuz ağınızı aktifleştirmek için Kablosuz Etkinleştirme bölümünü işaretleyelim.
 • Kablosuz Adı bölümüne Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı oluşturalım.
 • Kablosuz Kanal bölümünü Auto olarak seçelim.
 • Güvenlik Modu olarak WPA2-PSK seçelim.
 • Şifreleme bölümünü ise AES olarak seçelim.
 • Kablosuz Şifresi bölümüne ise Türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakterden oluşan bir şifre oluşturalım.

Yukarıda yer alan ayarları gerçekleştirdikten sonra “Tamam” butonuna basarak yapmış olduğunuz ayarları kaydedelim. Modeminizin gelişmiş ayarlarına erişebilmek için sağ üst köşede yer alan “Gelişmiş” butonuna basabilirsiniz.

tenda d151 arayüz giriş şifresi,tenda d151 modem kurulumu,tenda d151 kablosuz ayarları,tenda d151 sıfırlama

Tenda D151 Modem Kurulumu

Yaptığımız işlemler sonrasında internet hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer hala internet hizmetini kullanamıyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşerek alt yapınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebilir, gerekirse arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz