Ana Sayfa Yararlı Bilgiler Outlook arama butonu çalışmıyor

Outlook arama butonu çalışmıyor

0
outlook,outlook arama sorunu,outlook search çalışmıyor,outlook arama yapmıyor,outlook search problemi

En çok karşılaştığımız sorulardan biri olan Outlook arama butonu çalışmıyor sorunun çözümünü makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Outlook arama butonu çalışmıyor

Microsoft‘un geliştirmiş olduğu, bütün e-posta hesaplarınıza tek bir yerden ulaşmanızı ve kontrol edebilmenizi sağlayan Outlook programında son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri olan search yani arama butonunun çalışmaması ile ilgili bir makale hazırlamak istedim. Direkt olarak yapılacak bir ayar bulunmasa da yapılacak olan işlem sonrasında outlook programı sıfırlanmakta ve search butonu tekrar çalışır hale gelmektedir. Sıfırlama deyince aklınıza bilgilerim silinecek mi? gibi bir çok soru gelebilir. Bu işlem herhangi bir veri kaybı olmadan sadece ayarların varsayılana dönmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu işlem sadece arama butonu için değil yaşamış olduğunuz her türlü sorunda hatta office programlarında yaşamış olduğunuz sorunlarda bile uygulayabileceğiniz bir işlem olup gerçekleştirdiğiniz zaman sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken işlemde oldukça basit olup makalemizin devamında detaylı ve resimli anlatımına ulaşabilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarımızın başlat menüsünün sağ tarafında yer alan arama bölümüne Çalıştır yazarak Enter tuşuna basalım. Eğer arama bölümü bulunmuyor ise Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak da Çalıştır penceresini açabilirsiniz. Karşınıza açılacak olan Çalıştır penceresi içerisinde yer alan yazısının sağ tarafına regedit yazarak Tamam butonuna basalım.

Outlook search çalışmıyor

outlook,outlook arama sorunu,outlook search çalışmıyor,outlook arama yapmıyor,outlook search problemi

Outlook arama yapmıyor

Karşınıza Kayıt Defteri Düzenleyicisi sayfası açılacaktır. Sol tarafta yer alan menü içerisinden sırasıyla HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Office adımlarını takip edelim. Bu klasör içerisinde daha önce kullandığınız ve şuanda kullanmakta olduğunuz office sürümlerinin bilgilerini görebilirsiniz. Microsoft Office programlarının sürümlerine ait kısaltmalar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Office 2016: 16.0
  • Office 2013: 15.0
  • Office 2010: 14.0
  • Office 2007: 12.0
  • Office 2003: 11.0
  • Office 2002: 10.0
  • Office 2000: 9.0

Bu klasör içerisinden kullanmakta olduğunuz sürüme ait kısaltmayı bulalım. Klasörün üzerine sağ tıklayarak açılan menü içerisinden Sil yazısının üzerine tıklatalım.

outlook,outlook arama sorunu,outlook search çalışmıyor,outlook arama yapmıyor,outlook search problemi

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kayıt defteri düzenleyicisini kapatalım. Gerekirse bir kez bilgisayarınızı yeniden başlatarak Outlook programını açalım. Search bölümünden herhangi bir mail veya isim aratarak sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu sıfırlama işlemini Outlook programında yaşamış olduğunuz farklı bir sorun için de kullanabilir ve sorununuzu bu şekilde giderebilirsiniz.

Sizin kullanmakta olduğunuz Outlook programının da arama bölümü çalışmıyor ise yukarıda yer alan adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Outlook arama butonu çalışmıyor

Yandex mail outlook kurulumu ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz