Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Instagram’da fotoğrafları yoruma kapatma

Instagram’da fotoğrafları yoruma kapatma

0
instagram,mevcut fotoğrafı yoruma kapatma,yeni fotoğrafı yoruma kapatma,instagram yorum kapatma resimli anlatım

Bu yazımızda sizlere Instagram’da fotoğrafları yoruma kapatma nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Instagram’da fotoğrafları yoruma kapatma

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook‘un satın almış olduğu ve en çok kullanılan fotoğraf paylama platformu Instagram‘da uzun süredir beklenen özellik sonunda geldi. Artık Instagram‘da da Facebook‘ta olduğu gibi paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı yoruma kapalı bir şekilde paylaşabilir veya daha önceden yoruma açık bir şekilde paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı yoruma kapatabilirsiniz.

Bütün sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram‘da da bazen can sıkıcı veya uygunsuz yorumlar yapılmaktadır. Yeni gelen filitreleme özelliği ile sadece uygunsuz yorumları engelleyebileceğiniz gibi fotoğraflarınızı tamamen yoruma kapatabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Instagram hesabınızda yeni paylaşacağınız bir fotoğrafı yorumlara nasıl kapatacağınızı ve daha önce paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı yoruma nasıl kapatacağınızı veya açacağınızı detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

  • Yeni bir fotoğraf eklerken yapmanız gereken işlem paylaşma ekranındayken sayfanın en altında bulunan Gelişmiş Ayarlar yazısının üzerine dokunalım.
  • Karşınıza Gelişmiş Ayarlar ekranı açılacaktır.
  • Bu ekranda ilk seçenek olan Yorum Yapmayı Kapat bölümünü aktifleştirerek yapacağınız paylaşıma yorum yapılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Paylaştıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz aşağıdaki adımları uygulayarak gönderiyi tekrar yoruma açık hale getirebilirsiniz.

Instagram’da yeni fotoğrafı yoruma kapatma

instagram,mevcut fotoğrafı yoruma kapatma,yeni fotoğrafı yoruma kapatma,instagram yorum kapatma resimli anlatım

Instagram’da mevcut fotoğrafı yoruma kapatma

  • Profilinizde daha önceden paylaşmış olduğunuz bir gönderiyi yorumlara kapatabilmek için yapmanız gereken işlem daha basittir.
  • Yoruma kapatmak istediğiniz fotoğrafı açalım.
  • Fotoğrafın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokunalım.
  • Açılan pencere içerisinde en altta bulunan Yorum Yapmayı Kapat yazısına dokunalım.
  • Artık seçmiş olduğunuz bu fotoğraf yoruma kapalı bir gönderidir.
  • Yoruma kapatmış olduğunuz bu fotoğrafı dilerseniz tekrar aynı işlemi gerçekleştirerek bu kez yoruma açık hale getirebilirsiniz.
instagram,mevcut fotoğrafı yoruma kapatmak,yeni fotoğrafı yoruma kapatma,instagram yorum kapatma resimli anlatım

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak instagram hesabınızda yeni paylaşacağınız bir fotoğrafı yoruma kapalı bir şekilde paylaşabilir veya daha önce paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı yoruma kapalı hale getirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Instagram’da fotoğrafları yoruma kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz