Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır?

Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır?

0
google chrome,gizli pencere,gizli sekme

Bu yazımızda sizlere Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır? detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır?

İnternet tarayıcıları giriş yapmış olduğunuz tüm URL adreslerini ve aramaları, benzer aramalar yaptığınızda otomatik olarak doldurmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için kaydetmektedir. Tarayıcınızın Ayarlar menüsü içerisinde yer alan Geçmiş bölümünde giriş yapılan bütün internet sitelerini görebilirsiniz. İsterseniz tarayıcınızın geçmişi içerisinde belirli URL adreslerini, günleri veya tüm geçmişi silebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan bir özellik olmasına rağmen girilen URL adreslerin farklı nedenlerden kaynaklı olarak saklanmasını istemiyor olabilirsiniz. Özellikle ortak kullanım sağladığınız bir bilgisayar kullanıyorsanız giriş yapmış olduğunuz sitelerin ve aramaların görünmesini istememeniz gizlilik adına önemli olabilir. Bunun için tarayıcı geçmişini silebilir veya Gizli pencere özelliğini kullanabilirsiniz.

Google Chrome’da Gizli pencere özelliğini kullandığınızda girdiğiniz internet siteleri tarayıcınızın geçmiş sayfasına kaydedilmeyecektir. Dolayısıyla gizlilik kaygısı yaşamadan internet’te istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu özelliği kullandığınız sürece üyelik girişlerinde kullandığınız kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileriniz de tarayıcı tarafından kaydedilmeyecektir.

Peki Google Chrome’da gizli pencere özelliği nedir? Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır? Google Chrome’da internet sitelerini gizli pencerede açmak ne işe yarar? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Google Chrome’da gizli pencere nedir?

  • İlk olarak Google Chrome tarayıcısını açalım.
  • Sağ üst köşede yer alan üst üste üç nokta simgesine tıklayalım.
  • Açılan menü içerisinden Yeni gizli pencere seçeneğine tıklayalım.
google chrome,gizli pencere,gizli sekme

Gizli pencere nasıl açılır?

  • Karşınıza Gizli moda geçtiniz başlığı altında koyu renklere sahip yeni bir pencere açılacaktır.
  • Bu pencere içerisinde yapmış olduğunuz hiç bir arama ve girmiş olduğunuz hiçbir internet sitesi geçmiş bölümüne kaydedilmeyecektir.
google chrome,gizli pencere,gizli sekme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Google Chrome’da gizli pencere özelliğini kullanabilir girdiğiniz internet sitelerinin, üyelik bilgilerinizin tarayıcıya kaydedilmemesini sağlayabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz