Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır

Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır

0
facebook,konum bildirimi,yer bildirimi,konum bildirimi nasıl yapılır,yer bildirimi nasıl yapılır

Bu yazımızda sizlere bir çok kullanıcının bilmediği bir konu olan Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır ile ilgili bilgi vereceğim.

Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, yenilikleri ile bu özelliğini korumaya devam etmek istiyor. Öyle ki günlük yaşantımız içerisinde olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Yaşantımızın bir parçası haline gelen Facebook, sosyal etkinlerimizi, duygu ve düşüncelerimizi, fikirlerimizi resim, video gibi yollarla arkadaşlarımızla paylaştığımız bir platformdur. Son zamanlarda en çok kullanılan özelliklerinden biride nerede olduğumuzu paylaşmak için kullanılan konum bildirme özelliğidir. Bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmeyen kullanıcılar için bu yazımızda sizlere Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır, yer bildirimi nasıl paylaşılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Aşağıda kullandığım ekran görüntüleri iPhone 6s cihazına ait olup bazı adımlar Android için farklılık gösterebilir.

  • Facebook uygulamasına giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan ekranda Ne düşünüyorsun? yazısının hemen altında Yerini Bildir yazısını görebilirsiniz. Üzerine dokunalım.
  • Telefonunuzda daha önce konum izni vermediyseniz karşınıza “Konum ayarın kapalı. Yakınındaki yerlerin listesini görmek için, uygulamayı kullanırken Facebook uygulamasının senin konumuna erişmesine izin ver.” şeklinde bir uyarı gelecektir. Konum Aç butonuna basarak devam edelim.
  • Açılan Yakınındaki yerleri, arkadaşları ve daha fazlasını bul ve bağlantı kur penceresinde yer alan Tamam butonuna basarak devam edelim.

Facebook’ta yer bildirimi nasıl yapılır

facebook,konum bildirimi,yer bildirimi,konum bildirimi nasıl yapılır,yer bildirimi nasıl yapılır

Facebook’ta konum bildirimi yapamıyorum

  • Açılan ikinci bir pencerede Facebook, uygulamayı kullanırken konumunuza erişebilsin mi? sorusu yer alacaktır. Bunun için İzin Ver butonuna basarak Facebook uygulamasının konum bilgisini kullanmasına izin verebilirsiniz.
  • Daha sonra karşınıza Yerini Bildir ekranı açılacaktır. Bu ekranda size en yakın yerler listelenecek. Bulunmuş olduğunuz yerin ismini bularak üzerine dokunun.
  • Haritada bulunmuş olduğunuz konum ve isminin yer aldığı bir ekran daha açılacaktır. Arkadaşlarınız ile paylaşabilmek için sağ üst köşede yer alan Paylaş butonuna basarak işlemi tamamlayalım.

facebook,konum bildirimi,yer bildirimi,konum bildirimi nasıl yapılır,yer bildirimi nasıl yapılır

Sizde yukarıda yer alan adımları takip ederek Facebook’ta konum bildirimi yapabilir, bulunmuş olduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Facebook’ta konum bildirimi nasıl yapılır

Facebook toplu mesaj silme ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz