Ana Sayfa Modem Diğer Modemler Exper EWM-01 Modem Kurulumu

Exper EWM-01 Modem Kurulumu

0
exper ewm-01 arayüz giriş şifresi,exper ewm-01 modem kurulumu,exper ewm-01 kablosuz ayarları,exper ewm-01 sıfırlama

TTNET tarafından kullanıcıları verilmiş olan Exper firmasına ait Exper EWM-01 Modem Kurulumu , Kablosuz Şifre Değişikliği ve Kablosuz Ağ Adını Değiştirme işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

Exper EWM-01 Modem Kurulumu

Exper EWM-01 Modem Kurulumu işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı bölümüne “admin”, Şifre bölümüne ise “ttnet” yazarak giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan “adsl” ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Exper EWM-01 Arayüz Giriş Şifresi

exper ewm-01 arayüz giriş şifresi,exper ewm-01 modem kurulumu,exper ewm-01 kablosuz ayarları,exper ewm-01 sıfırlama

Exper EWM-01 Kablosuz Ayarları

Karşınıza Pikatel modem arayüz ekranı açılacaktır. İnternet ayarlarını yapılandırabilmek için sol tarafta yer alan menü içerisinden “Kolay Kurulum” butonuna basarak modemin kolay kurulum sayfasına giriş gerçekleştirelim. Açılan sayfada yer alan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Bağlantı Tipi bölümünü PPPoE olarak seçelim.
  • ADSL Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı adınızı yazalım.
  • ADSL Şifresi bölümüne ise servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan adsl kullanıcı şifrenizi yazalım.
  • Kablosuz Ayarları bölümünde yer alan Aktif bölümünü işaretleyelim.
  • Kablosuz Ağ Adı bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı oluşturalım.
  • Ağ Kimlik Denetimi bölümüne WPA2/WPA-PSK olarak işaretleyelim.
  • Kablosuz Ağ Şifresi bölümüne ise Türkçe karakter içermeyen en az 8 karakterden oluşan, büyük harf, küçük harf ve rakamlardan oluşan bir kablosuz ağ şifresi oluşturalım.

Yukarıda yer alan ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “Kaydet/Uygula” butonuna basarak yapmış olduğumuz ayarları kaydedelim.

exper ewm-01 arayüz giriş şifresi,exper ewm-01 modem kurulumu,exper ewm-01 kablosuz ayarları,exper ewm-01 sıfırlama

Exper EWM-01 Modem Kurulumu

Yaptığımız işlemler sonrasında internet hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer hala internet hizmetini kullanamıyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşerek alt yapınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebilir, gerekirse arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz