Ana Sayfa Nasıl Yapılır e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama

e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama

0
e-devlet,kyk kredi borcu sorgulama,öğrenim kredisi,katkı kredisi

Bu yazımızda sizlere e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama

Bildiğiniz gibi Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üniversite öğrencilerine burs, öğrenim ve katkı kredisi imkanı sunmaktadır. Burslar karşılıksız olarak verilmektedir ancak öğrenim ve katkı kredisi alan öğrencilerin, aldıkları kredinin tamamını mezun olduktan en geç 2 yıl sonra başlamak şartı ile geri ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere KYK kredi borcu sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden nasıl yapabileceğinizi detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki İnternet’ten katkı kredisi geri ödeme sorgulama nasıl yapılır? İnternet’ten öğrenim kredisi geri ödeme sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama nasıl yapılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

e-Devlet’ten Öğrenim/Katkı kredisi geri ödeme sorgulama

  • İlk olarak bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak giris.turkiye.gov.tr/Giris/ sayfasına giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan e-Devlet giriş sayfasında T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi bilgilerinizi doğru bir şekilde yazarak Sisteme Giriş Yap butonuna basalım.
e-devlet,kyk kredi borcu sorgulama,öğrenim kredisi,katkı kredisi
  • Açılan sayfa içerisinde arama bölümüne Öğrenim/Katkı Kredisi yazarak aratalım.
  • Çıkacak olan sonuçlardan Öğrenim/Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama (Gençlik ve Spor Bakanlığı) bölümüne giriş gerçekleştirelim.
e-devlet,kyk kredi borcu sorgulama,öğrenim kredisi,katkı kredisi

İnternet’ten KYK kredi borcu sorgulama

  • Karşınıza Öğrenim/Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama sayfası açılacaktır.
  • Öğrenim veya Katkı kredisi aldıysanız Öğrenim/Katkı Kredisi Listesi başlığı altında görebilirsiniz.
  • Hemen altında bulunan İnternet Vergi Dairesi butonuna basarak yönlendirilecek olan internet vergi dairesi sayfasında tüm borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.
e-devlet,kyk kredi borcu sorgulama,öğrenim kredisi,katkı kredisi
  • İşsizlik, Askerlik ve Yüksek Lisans/Doktora sebebiyle borcunuzu 1 yıl erteleme hakkının bulunmaktadır. Eğer bu durumlardan herhangi biri söz konusu ise Kredi geri ödeme erteleme başvurusu bölümüne girerek borcunuzu 1 yıl ertelemek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak e-Devlet üzerinden Öğrenim/Katkı kredisi geri ödeme sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

e-Devlet’ten KYK kredi borcu sorgulama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz