Ana Sayfa Nasıl Yapılır e-Devlet’ten askerlik durum belgesi sorgulama

e-Devlet’ten askerlik durum belgesi sorgulama

0
e-devlet,askerlik,durum belgesi,sorgulama

Bu yazımızda sizlere e-Devlet’ten askerlik durum belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

e-Devlet’ten askerlik durum belgesi sorgulama

e-Devlet sayesinde bir çok belgeye oturduğumuz yerden kolayca ulaşabiliyoruz. Trafik cezası, vergi borcu, icra dosyası ve askerlik durumuna kadar sorgulama yapabildiğimiz e-Devlet sayesinde işlerimiz oldukça kolaylaştı. Bu yazımızda sizlere bir çok yerde gerekli olan e-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki e-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi nasıl alınır? İnternet’ten askerlik durum belgesi sorgulama nasıl yapılır? İnternet’ten askerlik belgesi nasıl alınır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden askerlik durumu nasıl sorgulanır?

  • İlk olarak bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısını açarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ sayfasını açalım.
  • T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna basalım.
e-devlet,askerlik,durum belgesi,sorgulama
  • e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra Arama kutusuna Askerlik Durum Belgesi yazarak arama sonuçları içerisinden Askerlik Durum Belgesi Sorgulama (Milli Savunma Bakanlığı) bölümüne giriş gerçekleştirelim.
e-devlet,askerlik,durum belgesi,sorgulama
  • Karşınıza Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Durum Belgesi Sorgulama ekranı açılacaktır.
  • Bu hizmeti kullanarak, askerlik durum belgenizi içeren barkodlu bbelge oluşturabilirsiniz. başlığının altında Yukarıdaki Bilgilendirme Yazısını Okudum, Anladım ve Kabul Ediyorum yazısının sol tarafında yer alan kutucuğu işaretleyerek Sorgula butonuna basalım.
e-devlet,askerlik,durum belgesi,sorgulama

Askerlik durum belgesi nasıl indirilir?

  • Sorgulama işlemi sonrasında karşınıza Askerlik Durum Belgesi gelecektir.
  • Bu pencerenin sağ üst köşesinde bulunan Dosyayı İndir butonuna tıklayarak belgeyi pdf dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  • E-Posta Gönder butonuna basarak ilgili askerlik durum belgesini e-posta adresinize gönderebilir istediğiniz yerden çıktısını alabilirsiniz.
e-devlet,askerlik,durum belgesi,sorgulama

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak e-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulama işlemi gerçekleştirebilir, askerlik durum belgesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

e-Devlet’ten askerlik durum belgesi sorgulama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz