Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Twitter hesap oluşturma

Twitter hesap oluşturma

0
twitter hesap nasıl açılır,twitter yeni hesap oluşturma,telefondan twitter hesap açma,twitter kaydol

Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Twitter hesabınız yoksa bu makale tam size göre. Twitter hesap oluşturma adımlarını tek tek ve resimli bir şekilde sizin için anlatacağım

Twitter hesap oluşturma

Twitter dünya çapında en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesidir. Peki twitter tam olarak nedir? Kısaca anlatacak olursak anlık olarak başınıza gelen bir olayı, herhangi bir kampanyayı veya duyurmak istediğiniz bir haberi maksimum 280 karakter ile takipçileriniz ile paylaşabileceğiniz bir sitesidir. 2006 yılından bu yana kullanılmakta olan Twitter 2011 yılından sonra Türkçe dil desteğininde gelmesi ile birlikte kullanıcı sayısı oldukça artmıştır. Şuanda 300 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmış olan Twitter metin, fotoğraf, video, gif gibi gönderileri paylaşabilmektesiniz.

Şimdiye kadar hiç twitter hesabınız olmadıysa veya yeniden bir hesap oluşturmak istiyorsanız bu makalemiz tam da size göre. Yeni bir twitter hesabı nasıl oluşturulur adım adım sizlerle paylaşacağım.

Twitter yeni hesap oluşturma

Bu işlemi ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak arama motoruna Twitter yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz veya direkt olarak Buraya Tıklayarak Twitter sayfasına giriş gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza açılan ekranda iki seçenek olacaktır. Birincisi Kaydol, ikincisi ise Giriş yap seçenekleridir. Yeni bir üyelik oluşturacağımız için Kaydol butonuna basarak yeni hesap oluşturma ekranına girelim.

twitter hesap nasıl açılır,twitter yeni hesap oluşturma,telefondan twitter hesap açma,twitter kaydol

Twitter yeni hesap oluşturma

Açılan ekranda yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Ancak ben yinede adım adım anlatacağım.

  • Ad ve soyadı bölümüne kimliğinizde yazılı olduğu gibi adınızı ve soyadınızı yazalım.
  • Telefon veya E-posta bölümüne daha önce başka bir twitter hesabı için kullanılmamış bir telefon numarası veya e-posta adresi yazalım. (E-posta adresi yazacaksanız aktif olarak kullanmakta olduğunuz e-posta adresinizi yazın.)
  • Şifre bölümüne de twitter hesabınıza giriş için kullanacağınız güvenli bir şifre oluşturalım.
  • Son olarak Twitter’ı, web üzerinde Twitter içeriğini gördüğün yerlere dayalı olarak kişiselleştirir. yazısının yan tarafında bulunan kutucuğu işaretleyelim.

Yukarıda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Kaydol butonuna basarak yeni hesap açma işlemini tamamlayalım.

twitter hesap nasıl açılır,twitter yeni hesap oluşturma,telefondan twitter hesap açma,twitter kaydol

Twitter hesap oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz