seg smart tv kanal arama,seg smart tv sinyal yok,seg smart tv turksat 4a kurulumu,seg smart tv uydu ayarları,seg smart tv turksat 4a uydu kanal ayarları

Seg Smart Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Diğer TV

Vestel’in yan ürünlerinden biri olan Seg Smart Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları nasıl gerçekleştirileceğini resimli bir şekilde anlatacağım.

İlk kurulum adımlarını da aşağıdaki gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Seg Smart Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Son zamanlarda Şok, A.101 gibi şirketler tarafından uygun ücretlerle satışı gerçekleştirilmesi nedeniyle kullanımı oldukça artan Seg Smart Tv‘nizin ilk kurulumunu gerçekleştirirken Turksat 4A ayarlarını gerçekleştirmek size problem yaşatabilir. Tabi ki sadece televizyonu satın almak yetmiyor Seg Smart Tv aldıktan sonra koltuğunuza uzanıp televizyonunuzu rahat rahat izleyebilmeniz için öncelikle televizyonunuzun Turksat 4a uydu kanal ayarlarını yapmanız gerekecek. Her kullanıcı bu bilgileri bilmek zorunda değil. Bu nedenle bilmeyen kullanıcılar için detaylı ve resimli bir şekilde kanal ayarlarının ve turksat 4a uydu ayarlarının nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım.

Seg Smart Tv‘lerde en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan sinyal alamama sorunu ile ilgili de aşağıdaki adımları uygulayarak tekrar kanal araması gerçekleştirebilirsiniz.

Seg Smart Tv Sinyal Yok

Öncelikle televizyonun kumandası üzerinden yer alan “Menü” tuşuna basarak açılan sayfada “Kurulum” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

seg smart tv kanal arama,seg smart tv sinyal yok,seg smart tv turksat 4a kurulumu,seg smart tv uydu ayarları

Açılan menü içerisinden 3. sekme içerisinde yer alan “Manuel Kanal Arama” bölünün üzerinde gelerek kumandanızdan “Ok” tuşuna basalım.

seg smart tv kanal arama,seg smart tv sinyal yok,seg smart tv turksat 4a kurulumu,seg smart tv uydu ayarları

Seg Smart Tv Uydu Ayarları

Açılan sayfada yer alan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Arama Tipi bölümünü “Uydu” olarak seçelim.
  • Frekans bölümüne “12423” değerini girelim.
  • Polarizasyon bölümü için “Yatay” seçelim.
  • Sembol Oranı olarak ise “30000” değerini girelim.
  • Şebeke Arama bölümünü “Etkin” olarak ayarlayalım.
  • Uydu bölümünü ise Turksat (42.0E) olarak ayarlayalım.

Yukarıda belirtilen ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kanal aramasını beşlatmak için kumandanızda yer alan “Ok” tuşuna basarak kanal aramasını başlatalım.

seg smart tv kanal arama,seg smart tv sinyal yok,seg smart tv turksat 4a kurulumu,seg smart tv uydu ayarları

Cihazınızda hala sorun yaşıyorsanız ikinci resimde yer alan menü içerisinde en altta bulunan “İlk Kurulum” bölümüne basarak cihazınızın ilk kurulum ayarlamalarını gerçekleştirerek tekrar kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

İlk kurulum işlemi ile ilgili vestel smart tv ile hemen hemen aynı olması nedeni ile “Vestel Smart Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları” yazımızda yer alan ilk kurulum adımlarını takip edebilirsiniz.

Seg Smart Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Şimdi televizyonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir