Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone ana ekranına bir web sayfası nasıl eklenir

iPhone ana ekranına bir web sayfası nasıl eklenir

0
iphone web sayfası kısayolu oluşturma,iphone kısayol oluşturma,web sayfası kısayolu oluşturma,bir site ana ekrana nasıl eklenir,iphone safari

iPhone ana ekranına bir web sayfası nasıl eklenir? Yazımızı okuyarak sıklıkla giriş gerçekleştirdiğiniz internet sitesini ana ekrana ekleyebilirsiniz.

iPhone ana ekranına bir web sayfası nasıl eklenir

Bütün işlerimizi online olarak akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Sürekli giriş gerçekleştirmiş olduğumuz web sayfalarını Safariye giriş gerçekleştirip adres satırına yazarak veya sık kullanılanlar listesine ekleyerek kolayca ulaşabiliyoruz. Ancak bu durum kullanıcıda zaman kaybına neden oluyor.

Apple bunun yerine kullanıcılarına çok daha basit bir yol sunuyor ve sürekli ziyaret ettiğiniz web sayfalarının kısayollarını ana ekran menüsüne eklemeye olanak sağlıyor.

Sıklıkla ziyaret etmiş olduğunuz bir web sayfasını iPhone‘unuzun veya iPad‘inizin ana sayfasına ekleyebilir, böylelikle bu sayfalara gitmek için her seferinde Safari’yi açmak ve adresi yazmak veya kaydetmiş olduğunuz yer imleri içerisinde aramak yerine ana sayfaya eklemiş olduğunuz kısayol sayesinde tek tuşla erişim gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça basit olup bir web sayfasını iPhone’un ana ekranına eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone web sayfası kısayolu oluşturma

  • iPhone veya iPad cihazınızın ana ekranında yer alan Safari uygulamasını açın.
  • Sürekli giriş gerçekleştirmiş olduğunuz ve ana sayfaya kısayolunu oluşturmak istemiş olduğunuz web sayfasını açalım.
  • Tarayıcının alt kısmında yer alan araç çubuğundan Paylaş ikonuna dokunalım.
  • Açılacak olan menü içerisinden Ana Ekrana Ekle bölümünü bularak üzerine dokunalım.
  • Karşınıza açılacak olan Ana Ekrana Ekle sayfası içerisinde sayfanın ikonun altında görüntülenecek olan ismi belirleyin, ayrıca isterseniz bağlantı adresini de düzenleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz web sayfasının bir ikonu bulunmuyor ise ekran görüntüsü simge olarak ana ekranda görüntülenecektir.
  • Düzenleme işleminiz bittikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Ekle yazısına dokunarak işlemi tamamlayalım.

Web sayfası kısayolu oluşturma

iphone web sayfası kısayolu oluşturma,iphone kısayol oluşturma,web sayfası kısayolu oluşturma,bir site ana ekrana nasıl eklenir,iphone safari

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek sürekli takip ettiğiniz ve hızlıca girmek istediğiniz web sayfalarını iPhone ve iPad cihazınızın ana ekranına ekleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

iPhone ana ekranına bir web sayfası nasıl eklenir

iPhone cihazlarda pin kodu ayarları ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz