Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Instagram’da yedekleme nasıl yapılır

Instagram’da yedekleme nasıl yapılır

0
instagram,veri indirme,yedekleme,instagram verilerini yedekleme,instagram sohbet yedekleme,instagram dm yedekleme

Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da yedekleme nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatacağım.

Instagram’da yedekleme nasıl yapılır

Avrupa Birliği’nin yeni Genel Veri Koruma Düzenlemesi (GDPR) kanununun devreye girmesiyle birlikte bir çok uygulama kullanıcının verilerini indirmesine olanak sağlamış bulunmaktadır. Nedeni ise GDPR’nin prensiplerinden bir tanesi de kullanıcıların bütün kişisel verilerinin kopyalarını isteyebilme hakkıdır.

Bu durum Instagram’a da yansımış olacak ki artık Instagram hesabınızda bulunan Fotoğraflarınızı, Yorumlarınızı, Profil bilgilerinizi ve daha fazlasını hiç bir program kullanmadan veri indirme başlığı altından gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki instagram hesabının yedeği nasıl alınır? Nereden işlem sağlanır? yazımızın devamında detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

  • Mobil cihazınızdan instagram uygulamasına giriş gerçekleştirelim.
  • Sağ alt köşede bulunan Profil simgesine dokunarak Profilinize giriş gerçekleştirelim.
  • Sağ üst köşede bulunan ızgara menüye dokunalım.
  • Açılan menünün en altında bulunan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan sayfada Gizlilik ve Güvenlik başlığı altında bulunan Veri İndirme bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Instagram sohbet yedekleme

instagram,veri indirme,yedekleme,instagram verilerini yedekleme,instagram sohbet yedekleme,instagram dm yedekleme

Instagram veri indirme

  • Karşınıza açılacak olan Verilerini İndir ekranında da belirtildiği gibi instagram’da paylaştıklarının bir kopyasını almak için e-posta adresinizi yazalım.
  • Daha sonra İndirme Talep Et butonuna basalım.
  • Açılacak olan ekranda bu işlemi sizin yaptığınızdan emin olmak için belirtilen hesaba ait instagram şifresini girerek İleri butonuna basalım.

Yukarıda yer alan adımları gerçekleştirdikten sonra sadece beklemeniz gerekecektir. Fotoğraflarınızı, Yorumlarınızı, Profil bilgilerinizi ve daha fazlasını içeren bir dosya bağlantısı girmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir. Instagram tarafından bu verilerin toplanması ve gönderilmesi maksimum 48 saat sürebilir. E-posta adresinize gönderilmiş olan indirme linkine tıklayarak verilerinizi indirebilirsiniz. Yalnız gelen mailde bulunan indirme linkinin geçerlilik süresi ortalama 4 gündür. 4 gün içerisinde indirmediğiniz taktirde bağlantı pasif hale geleceğinden verilerinizi indirmek için tekrar talep etmeniz gerekecektir.

instagram,veri indirme,yedekleme,instagram verilerini yedekleme,instagram sohbet yedekleme,instagram dm yedekleme

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek Instagram hesabınızda bulunan Fotoğraflarınızı, Videolarınızı, Yorumlarınızı ve daha fazlasını indirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Instagram’da yedekleme nasıl yapılır

Instagram şifremi unuttum ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz