Ana Sayfa Nasıl Yapılır Web Hızlandırmak İçin Yapabileceğiniz 8 Programsız ve Kolay Teknik 

Web Hızlandırmak İçin Yapabileceğiniz 8 Programsız ve Kolay Teknik 

0
Web Hızlandırmak

Web’ deki hız sorunu oyun oynarken ya da bir şeyler izlerken donduğu için birçok kişi bu konuda sorun yaşamaktadır. Bilgisayar kullanma kalitesini son derece düşüren bu problem için yapılması gerekenler herkesin merak konusu olmaktadır.

 Dijitalleşme çağının merkezinde bulunmamız nedeniyle adeta kullanmış olduğumuz her eşya Web’le haberleşiyor. Durum böyle olunca da web’de gerçekleştirdiğimiz prosedür rakamı artmaktadır. Programsız Web hız kazandırma ile alakalı merakı bulunan kişilere yönelik basit birkaç yöntem vardır.

  İnternet Hız Kazandırmak İçin Kullanabileceğiniz Teknikler

  İnterneti yavaş olanların hız için kullanabileceği bazı teknikler şöyledir;

 • Teknik #1: Modeminize biraz vakit tanıyın 
 • Teknik #2: Modemin durumunu düzeltin 
 • Teknik #3: Kablolu bağlantıyı deneyin 
 • Teknik #4: Bilgisayarınıza virüs taraması yapın 
 • Teknik #5: Çerez temizliğini yapmaya yönelik eklenti edinin 
 • Teknik #6: İnternete bağlı olmakta olan cihazları en düşüğe indirin 
 • Teknik #7: Donanım değişikliğine gidin 
 • Teknik #8: Web kullanan programları kapatın 


Teknik #1: Modeminize Biraz Vakit Tanıyın 

 Bilgisayarınıza resmen can vermekte olan ve Web’i sizin kullanımınıza sunan modeminizin de ufak bir bilgisayar olduğunu unutmamanız önerilmektedir. İçinde ram ve işlemci bulunduran bu ufak bilgisayar, sizin Web işlerinizle uğraşırken ısınabilir. 

Web Hızlandırmak

 Bu tip hallerde her elektronik eşyanın, teknolojisi gereği ısınma sorunları yaşadığı ve modemin de bundan payına düşeni alabileceğini unutmayın. Bununsa size performans düşüşü olarak yansıması son seviye muhtemeldir. Modeminizi kapatın ve modeme nefes alması için azcık vakit ayırın. 

 Teknik #2: Modemin Durumunu Düzeltin 

Eğer ki web’inizi kablosuz yoldan almayı uygun görüyorsanız, modemlerin üstünde bulunan antenler size belli bir bant genişliği frekans aralığında sinyalleri yollar. Eğer ki daha fazla hız dilerseniz, yüksek bant genişliğini tercih etmeniz icap eder. 

Yüksek bant genişliği ise kapsama alanında zayıflığı peşinde getirir. Kapsama alanında herhangi bir problemle karşılaşmayıp performans mevzusunda kötü deneyimler edinmek istemiyorsanız, modemin pozisyonu ve durumu büyük bir önem arz ediyor. 

Teknik #3: Kablolu Bağlantıyı Deneyin 

Kablolu bağlantı her cihaz için olası değil, çünkü bu sebepten mevzu bahis cihazda bir tane ethernet veya ethernet destekli USB portu bulunması icap eder. Genel olarak Windows dizüstüler ve masaüstü bilgisayarlarda bu port bulunmaktadır. Eğer ki modeminizden bilgisayarınıza ethernet kablosu bağlantısı kurarsanız, Web hizmetini daha hareketsiz ve kayıpsız biçimde kullanırsınız. 

 Gecikme ve çekmeme gibi terimlerin altında toplanan problemleri kablolu bağlantı ile en düşüğe indirebilir, lüzumlu ayarlamalarla aldığınız verimi çok yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Özellikle kablosuz alan dışında kaldığınız hallerde, kablolu bağlantı son derece işinize yarayacak ve gözle görülmektedir büyük bir farklılık hissedeceksiniz. 

Teknik #4: Bilgisayarınıza Virüs Taraması Yapın

 Bilgisayarınıza siz fark etmeden bulaşma olasılığı olmakta olan zararlı programlar, geri planda çalışarak Web’inizi sömürebilir. Genelde son derece itinalı saklanan bu zararlı programlar gözle görünmüyor ve kurtulmak için geniş kapsamlı antivirüs taramaları isteyebiliyor. Bu tip haller için sisteminizde bulunan Windows Defender çok işinize yarayabilir. 

 • Adım#1: Başlat aramasına basın ve arama kısmına ‘Windows Defender’ yazın, 
 • Adım#2: İlk çıkan uygulamayı açın ve sol kısımdan ‘Virüs ve tehdit koruması’ kısmına girin, 
 • Adım#3: Tarama seçeneklerinden tam taramayı seçin ve başlatın. 

  Bu adımlara artı olarak kalan teknikleri de uygulamanız önerilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz