Ana Sayfa Sosyal Medya Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?

Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?

0
Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?
Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?

İnternet, bilgisayar cep telefonu tablet gibi aletler üzerinden bilgiye ulaşımın paylaşımın sağlandığı oyun oynandığı kısacası eskiden aklımıza gelmeyecek birçok şeyin yapılabildiği sonsuz bilgi denizi.

İyi ve kötü yönleri hep tartışılıyor özellikle çocukların girmemesi gereken uygunsuz siteler hackerler internet üzerinden kaybedilen paralar sanal kumar ve bunun gibi daha çok var. Kötü yanları saymakla bitmeyecek gibi.

Bir düşünün  kaç senedir kullanıyorsunuz interneti ve bu  süre içerisinde hangi internet sitelerine üye oldunuz kaç tane hesap açtınız hangi bilgileriniz hangi belgelerinizi yüklediniz düşünüyorsunuz değil mi?

İşte her şey buraya kadar!

Beklenmedik bir şekilde yaşamınızı yitirebilirsiniz Allah korusun ama şimdiden düşünmek lazım bir anda ölürseniz internet üzerinde bıraktığınız onlarca mail adresi, sosyal medya, banka hesapları, bilgiler, belgeler, fotoğraflar, belki oyun karakterlerine ne olacak.

Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?
Sosyal Medya Hesaplarımız Biz Ölünce Ne Oluyor?

Ya bilgileriniz birilerinin ellerine geçerse. Birçoğu bugüne kadar hiç düşünmemiştir ama ölüm saati gelince artık hiçbir şey kurtaramaz sizi. Evet, bu tatsız konuya ara verip size biraz daha dijital verilerden bahsedelim.

Aslında olaya şöyle başlamak lazım sosyal medya ve sosyal medyadaki insan sayısı ne kadar, Facebook’ ta şu an 1 milyarın üzerinde insan var bu demektir ki dünyanın en büyük topluluklarından birisi. Tabi dünyanın en büyük topluluklarından birisinden bahsediyorsak yılda 3 milyon civarında insanın da öldüğünü var saymak gerekiyor bu da şu anlama geliyor haftada neredeyse 60 bin kişinin hesabı kapatılması durumuna geliyor. Bunlar daha sonra büyük problemlere yol açıyor.

Aileleriniz veya arkadaşlarınız sizin daha önceden takvimlediğiniz mesajları görür hale geliyorlar ölmüş birinden gelen mesajlarda sizi rahatsız edebiliyor. O yüzden bu sistemlerin kapatılıyor olması lazım ve o bilgilerin bir kısmının birilerine veriliyor olması lazım. İşte bu tür işlemlere maruz kalmamak için e-vasiyet hazırlamanız lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz