Ana Sayfa Yararlı Bilgiler Kripto Ticaretinden Nasıl Para Kazanılır?

Kripto Ticaretinden Nasıl Para Kazanılır?

0
kripto ticareti
kripto ticareti

Kripto satın almanın ve onları özel bir cüzdanda tutmanın yanı sıra, dijital varlık arenasında para kazanmanın başka birçok yolu var.

Bu kılavuzun amacı, tanımlanmış sekiz yöntemde kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağını keşfetmektir .

Bu, kripto ön satışlarından ve staking’den günlük ticarete ve kazan-kazan oyunlarına kadar her şeyi içerir.

2023’te Kripto Para Birimi İle Para Kazanmanın En İyi 8 Yöntemi

Kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağını öğrenmeden önce, aşağıda listelenen sekiz yöntemi göz önünde bulundurun:

  • Ön satışlara ve en iyi yeni kripto paralara erken yatırım yapma
  • Staking ve faiz – Kripto paralardan pasif gelir kazanın
  • Play-to-Earn Games – NFT oyunları oynayarak ücretsiz kripto para birimi kazanma
  • Likidite madenciliği ve borç verme – Faiz kazanmak için kripto para yatırın ve borç verin
  • Günlük alım satım – Volatiliteden yararlanmak için aktif bir şekilde kripto alım satım yapma
  • Uzun vadeli yatırım ve hodl – Uzun vadeli kazançlar için kripto al ve tut
  • Airdrop’lar, çekilişler ve musluklar – Görevleri tamamlamak için ücretsiz kripto varlıklar alın
  • Madencilik – Bulut madenciliği yoluyla blockchain işlemlerini uzaktan doğrulamaya yardımcı olun

Kripto ile para kazanmak için, öncelikle yukarıdaki yöntemlerin her birinin nasıl çalıştığını anlamak en iyisidir.

Kripto İle Kâr Etmenin En İyi Yolları

Kripto para ile nasıl para kazanılacağına dair rehberimizin bu bölümünde, yukarıda listelenen sekiz yöntemi ayrıntılı olarak tartışacağız.

Yalnızca her bir yöntemin nasıl çalıştığı açısından değil, aynı zamanda hangi risklerin ve olumlu potansiyelin beklendiği açısından başlıkları ele alacağız.

1. Ön satışlara ve en iyi yeni kripto paralara erken yatırım yapma

‘İlk hamle avantajı’, dünyanın en başarılı yatırımcılarından bazılarının yatırım stratejilerine dahil edecekleri bir kavramdır. Buradaki fikir, yenilikçi bir kripto ürününe, en iyi hizmet tokenine veya hizmete erken yatırım yaparak, bunun tipik olarak mümkün olan en uygun giriş fiyatını sunmasıdır.

Başka bir deyişle, satış öncesi lansmanı sırasında token başına 0,31 dolardan Ethereum’a yatırım yapma öngörüsüne sahip olanlar, şimdi yüzde 1,6 milyonun üzerinde kazanç bekliyorlar. Ya da 2017 sonlarında ilk kez piyasaya sürüldüğünde 0,11 ABD doları’na BNB satın alarak %600.000’in üzerinde kazanç elde edilebilirdi. 2023’te en umut verici kriptolara maruz kalmak, en iyi kripto portföy tahsisini gerektirir.

Bitcoin, Ethereum, BNB veya Cardano gibi eski projelerle ilk hamle avantajı artık mümkün olmayacak olsa da, masada çok sayıda diğer düşük değerli kriptolar ve deflasyonist kripto para birimleri var. Aslında, araştırma yaparak, varlıkların bir ön satış kampanyası aracılığıyla tercihli fiyatlarla sunan birkaç düşük hacimli kripto cevheri bulmak mümkündür.

Kripto para borsa sayısı her geçen gün artmaktadır ve kripto para borsaları da her geçen gün gelişme sağlamakta ve işlem hacimleri artmaktadır. Kripto para borsalarının kendi tokneleri olan varlıklar güzel bir yatırım imkanı sunmaktadır. Örneğin WhiteBIT Token (WBT), WhiteBIT kripto para borsasının resmi kripto para birimidir. Borsada yapılan işlemlerde WBT sahibi yatırımcılar bir düzine avantaja sahip olmaktadır. İlk çıktığında 1.9 dolardan fiyat açılışı yaptı ve 2 ay içinde de 14.6 doları gördü. Yatırım yapan yatırımcılara oldukça güzel miktarlar kazandıran token ayrıca borsanın yaptığı projelerle de her geçen gün daha fazla hacme sahip olarak fiyatını yukarı doğru çıkarmaktadır.

2. Staking ve faiz – Kripto paralardan pasif gelir kazanın

Pasif bir gelir akışı için kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağını merak edenlerin dikkate alması gereken birkaç seçenek var. Bu konuda dikkate alınması gereken en iyi yöntemlerden biri, dikkate değer bir kripto staking platformuna kaydolmaktır. Özetle, staking, yatırımcıların aksi takdirde özel bir cüzdanda boşta kalacak olan kripto varlıklarına ilgi yaratmalarını sağlayan bir araçtır.

Varlıklar, ağı güvenli ve çalışır durumda tutmak amacıyla perde arkasında bir blok zinciri protokolüne yatırılacaktır. Yatırılan tokenler daha sonra faiz üretecek ve bu, kararlaştırılan süreden sonra yatırımcıya iletilecektir. Bu, örneğin 30 veya 60 günlük sabit bir süre olabilir.

Alternatif olarak, bazı staking platformları esnek koşullar sunar. Bu, yatırımcının herhangi bir zamanda tokenlerini geri alabileceği anlamına gelir. Getiri açısından, bu genellikle stake edilen kripto para birimine ve vadenin uzunluğuna bağlıdır. Çoğu durumda, daha uzun bir kilitleme süresi boyunca daha küçük bir token stake etmek en yüksek getiriyi sağlayacaktır.

3. Play-to-Earn Games – NFT oyunları oynayarak ücretsiz kripto para birimi kazanma

Kriptoda nasıl para kazanılacağını değerlendirirken, bütçesi kısıtlı olanlar için popüler bir seçenek, kazanmak için oyna oyunlarını düşünmektir.

Bu konsept, geleneksel oyun geliştiricilerin rekabet edemeyeceği birçok avantaj sunduğu için kripto para birimi arenasında hızla büyüyor. Örneğin, kazanmak için oyna oyunları genellikle blockchain ağı üzerine kuruludur.

4. Likidite madenciliği ve borç verme – Faiz kazanmak için kripto para yatırın ve borç verin

Mümkün olan en pasif yöntemle kripto para biriminde nasıl para kazanılacağını mı merak ediyorsunuz? Eğer öyleyse, masadaki en iyi seçenek muhtemelen likidite madenciliği (Yield Farming) veya borç verme olacaktır. Kripto para birimlerini merkezi olmayan bir borsaya ödünç vererek pasif gelir elde etmenin bir yolunu sunan araç ile başlayalım.

Habersiz olanlar için, merkezi olmayan borsalar, merkezi platformlarda bulunan geleneksel sipariş defterlerinin aksine otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) modeli kullanır. Bu, yatırımcıların borsanın diğer ucunda bir satıcı olmadan kripto satın alabilmesi için AMM’nin yeterli düzeyde likidite gerektirdiği anlamına gelir.

5. Günlük alım satım – Volatiliteden yararlanmak için aktif bir şekilde kripto alım satım yapma

Kripto para ticareti yaparak para kazanmak mümkündür ve insanların en çok başvurduğu kriptodan para kazanma metodur. İşlem, yatırımcının piyasa oynaklığından yararlanmak için aktif olarak dijital varlıkları alıp satmasını gerektirdiğinden, günlük ticaret uzun vadeli yatırıma bir alternatif sunar. Aslında, yatırımcı büyük olasılıkla gün boyunca birkaç pozisyona girip çıkacaktır ve bir ticareti standart piyasa saatlerinin ötesinde açık tutmaktan kaçınacaktır.

Günlük kripto para ticareti ile kar elde etmek için konsept, küçük ama sık sık getiri elde etmektir. Bir günlük ticaret stratejisi aracılığıyla kripto para birimi ile para kazanmak için, piyasaların nasıl analiz edileceğine dair sağlam bir anlayış olması gerektiğine dikkat edilmelidir. Bu, iki para birimi arasındaki fiyatlandırma ilişkisi hakkında üst düzey araştırma yapmak anlamına gelir.

Örneğin en popüler ve bilinen işlem çifti olan btc / usdt ile doğru analizle günlük kazanç elde edilebilir. Her ne kadar bir işlemde çok fazla kazanç elde etmesenizde yapacağız alım satım yoğunluğa göre yüksek rakamlar kazanbilirsiniz.

6. Uzun vadeli yatırım ve hodl – Uzun vadeli kazançlar için kripto al ve tut

Günlük ticaretin tam aksine, kripto alanındaki en başarılı yatırımcılar uzun vadeli bir satın alma ve tutma stratejisi benimseyecek. Bu nedenle, kar elde etmek için kripto paralara ne kadar yatırım yapılacağı sorusunu gündeme getiriyor? Bu, tipik olarak büyük bir büyümeye tanık olmak için mümkün olan en iyi şansı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni başlayanlar için en uygun stratejidir. Sonuçta, yatırımcıların seçtikleri kripto para birimini satın almaları ve jetonları özel bir cüzdanda bırakmaları yeterlidir.

Para çekme zamanı gelene kadar başka bir şey yapılmasına gerek yoktur. En önemlisi, uzun vadeli bir al ve tut stratejisi uygularken, yatırımcılar piyasa fiyatlarını sürekli kontrol etme ihtiyacından kurtulabilirler. Ayrıca, uzun vadeli bir kripto para birimi pozisyonunda kalmak, yatırımcının kısa vadeli oynaklıktan ve vahşi fiyat dalgalanmalarından kurtulmasını sağlar.

7. Airdrop’lar, çekilişler ve musluklar – Görevleri tamamlamak için ücretsiz kripto varlıklar alın

Kripto kazanmanın neredeyse risksiz bir yolunu sunan, dikkate alınması gereken birkaç başka seçenek var.

İlk yöntem kripto airdroplarıdır. Süreç, tipik olarak, hedeflemek istedikleri pazardaki varlıklarını artırmanın bir yolu olarak ücretsiz kripto varlıkları dağıtan yeni başlatılan projeleri ifade eder. Bir kripto airdropuna katılmak için, kullanıcıların genellikle projeyi sosyal medyada takip etmek veya cüzdan adreslerini beyaz listeye almak gibi temel bir görevi tamamlamaları gerekir.

Benzer şekilde, bazı projeler kripto çekilişlerini tercih edecektir. Bu, kripto airdrop’larına benzer bir yapıda çalışır, çünkü proje, kullanıcıların eşantiyona hak kazanabilmeleri için belirli görevleri tamamlamasını gerektirecektir.

Kullanıcıların, projeyi Twitter’da takip etmek veya Telegram grubuna katılmak gibi, çekiliş için ücretsiz bilet kazanabilecekleri çeşitli yollar vardır. Mümkün olan en yüksek kazanma şansı için, kullanıcılara mümkün olan tüm görevleri tamamlamaları tavsiye edilir. Bu, maksimum sayıda ücretsiz bilet girişiyle sonuçlanacaktır.

8. Madencilik – Bulut madenciliği yoluyla blockchain işlemlerini uzaktan doğrulamaya yardımcı olun

Kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağını öğrenirken dikkate alınması gereken son seçenek madenciliktir. Bu, blockchain ağına bağlanma görünümü ile uzman donanımı bir masaüstü cihaza bağlama sürecini ifade eder. Buna karşılık, donanım, blok zinciri işlemlerini doğrulamak amacıyla elektrik tüketecektir.

Madenciler bir bloğu doğrulamada başarılı olduklarında, kripto şeklinde ödüller kazanırlar. Ne yazık ki, Bitcoin gibi büyük hacimli kripto para birimlerinin madenciliği artık ortalama bir kullanıcı için mümkün değil. Aksine, süreç, geniş kaynaklara ve piyasadaki en uzman donanım teknolojisine erişime sahip büyük ölçekli madencilik teçhizatlarının hakimiyetindedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz