Ana Sayfa Haberler Galatasaray’ın Dünyaca Ünlü Yeni Transferlerinden İlk Sözler

Galatasaray’ın Dünyaca Ünlü Yeni Transferlerinden İlk Sözler

0
galatasaray
galatasaray

Son dönemlerin transfer konusunda en hareketli zamanlarını geçiren Galatasaray, kadrosunu her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Üstelik kadrosunu güçlendirirken, son derece profesyonel, dünya yıldızı ve büyük oyuncular denebilecek isimlerle güçlendiriyor. Nitekim son olarak yapılan Lucas Torreira ve Dries Mertens transferleri buna en büyük örneklerden biri. Geçtiğimiz Galatasaray’ın kadrosuna katmış olduğu bu iki isim hem dünya basınında hem de Türkiye basınında son derece büyük ses getirmişti. Paribahis sezonuna başlayacak olan Galatasaray, kadrosunu güçlendirmek ve şampiyonluğu almak isterken, bu noktada da yaptığı doğru transferlerle sezon başında taraftarları bu iki önemli transferle heyecanlandırdı.

Galatasaray, Lucas Torreira transferini bitiriyor! | Transfermarkt

Transfer çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Galatasaray, son olarak Lucas Torreira ile 4, Belçika asıllı kanat oyuncusu Dires Mertens’le de 1 yıllık anlaşmaya imza attı. Yeni sezona son derece iddialı girmek isteyen Galatasaray, her iki oyuncuyu da aynı uçakla İstanbul’a getirdi.

 

İkili Birlikte Uçaktan İndi

Lucas Torreira ve Dries Mertens’i İstanbul’a aynı uçak getirdi ve uçakta Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur ile Galatasaray’ın efsanevi oyuncusu kaptan Arda Turan bulundu. Galatasaray’ın transferlerini İstanbul’a getiren bu uçak gece 02.00 saatlerinde İstanbul’a iniş yaptı. İkili son derece coşkulu Galatasaray taraftar topluluğu karşıladı ve bu karşılama, her iki oyuncunun da ciddi manada heyecanlamalarına yol açtı.

 

Taraftarlar İnanılmaz

Galatasaray’ın geçtiğimiz günlerde İstanbul’a getirdiği transferlerden biri olan Mertens, ayağının tozuyla havalimanında açıklamalarda bulundu. Mertens yaptığı açıklamada, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu, taraftarın ise inanılmaz olduğunu dile getirdi. Böyle bir karşılama beklemediğini belirten Mertens, Atmosferin son derece çılgınca olduğunu, aynı zamanda çok çılgınca olduğunu dile getirdi. Buraya birçok özel hedef için geldiğini belirten Mertens, Galatasaray’a katıldığı için son derece mutlu ve gururlu olduğunu sözlerine ekledi. Öte yandan Galatasaray’ın Arsenal’den kadrosuna katmış olduğu bir diğer yıldız transfer olan Lucas Torreira ise burada olduğu için son derece mutlu olduğunu, her şeyin muhteşem olduğunu sözlerine ekledi.

 

Taraftar Havalimanına Akın Etti

Galatasaray taraftarı uzun bir uçak takibinin ardından her iki transferin yola çıkmasıyla birlikte yavaş yavaş İstanbul Havalimanı’na akın etmeye başladı. Saatler içerisinde binlerce taraftarın toplandığı havalimanında devasa bir kalabalık oluştu. Oluşan bu kalabalık transferlerin uçaktan inmesini beklerken birçok slogan attı ve Galatasaray marşları söyledi. Nihayetinde gece 02.00 sularında transferlerin uçaktan inmeleri durumunda ise Galatasaray taraftarı çok daha coşkulu bir havaya büründü. Tezahüratların dozu ve desibeli büyük bir artış gösterirken, Mertens ve Torreira’nın boyunlarına Galatasaray atkıları takıldı. Ardından coşkulu kalabalık her iki transfere de üçlü çektirme konusunda ilk talimatları verdirdi ve ikili birlikte kalabalığa üçlü çektirdi.

 

Yoğun geçen karşılama töreninin hemen sonrasında yeni transferler tesislere varmak üzere yola çıktı. Hafta içi her iki transfere dair imzanın atılması beklenirken, özellikle Galatasaray’ın önümüzdeki hafta çıkacağı maçta her iki transferin de forma giymesi bekleniyor. Transferlerden en az birinin ilk on birde sahaya çıkması ise en büyük beklentiler arasında yer alıyor.

 

Arda Turan’ın Transferlerde Katkısı Büyük

Galatasaray tarihinin en kariyerleri oyuncularından biri olarak bilinen Arda Turan’ın söz konusu transferlerin gerçekleşmesi konusunda katkıları son derece büyük oldu. Arda Turan’ın takım, Türkiye ve Galatasaray kültürü konusunda oyunculara ikna etmesi nedeniyle transferlerin çok daha kolay bir şekilde sonuçlandığı basına yansıyan detaylar arasında yer aldı. Öte yandan Mertens, transferine dair Galatasaray’ın eski ve efsanevi oyuncularından biri olan Sneijder’den bilgi aldığını söyledi.

 

Mertens yaptığı açıklamada, ilk olarak Sneijder’den Galatasaray’ hakkında bilgi aldığını, Sneijder’in ise hiç düşünme, direkt git şeklinde yanıt vererek, transfer konusunda Mertens’i ikna etmeye çalıştığını söyledi. Bu durum sosyal medyada da Galatasaray taraftarlarının Sneijder’e dair sevgi dolu paylaşımlarda bulunmalarına yol açtı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz