Ana Sayfa Eğitim Dijital Dünyada Görünür Olmanızı Sağlayan SEO Ajansı Seçimi Nasıl Olmalı?

Dijital Dünyada Görünür Olmanızı Sağlayan SEO Ajansı Seçimi Nasıl Olmalı?

0
SEO nedir
SEO

Web sitelerinin arama motorlarında görünürlüğünü üst sıralara yükseltmek için hizmet veren firmalar, SEO ajansı nedir sorusunun yanıtını oluşturur. SEO ajansı SEO çalışmaları aracılığıyla web sitenizin organik trafiğini, görünürlüğünü ve arama motorlarından elde edilen geliri artırmayı hedefler.

SEO Ajansı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir ?

 • Bütçe kendiniz belirlediğiniz için ekonomik anlamda sorun yaşamazsınız.
 • Birçok müşteriye hizmet verdikleri için bir uzmandan daha tecrübelidir.
 • Uygun hedefleme ve anahtar kelime stratejisi ile görünürlüğü ve markalaşmayı artırır.
 • Planlı bir şekilde düzenlenen raporlar doğrultusunda aldığınız hizmeti adım adım takip edebilirsiniz.
 • Doğru SEO stratejileri ile satışlarınızı ve dönüşümlerinizi artırır. Özellikle e-ticarette SEO potansiyel müşterilerinizin size daha kısa yoldan ulaşmasını sağlar.
 • Markalarınız için site içi, site dışı ve teknik SEO çalışmaları yapar.

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO ile neyi hedeflediğinizi ve ne kadar bütçe ayırmak istediğinizi net bir şekilde belirledikten sonra, sizin ve markanızın büyümesine yardımcı olacak bir ajans seçerken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekir;

 • SEO ajansının önceki projelerini, deneyimlerini sorabilir, çalışma prensiplerini nasıl oluşturduklarını öğrenebilirsiniz.
 • Yapılan SEO çalışmalarının geri dönüşünü görmek için raporlama çok önemlidir. SEO ajansı seçerken ne sıklıkla rapora başvurduklarını sorabilir raporları talep edebilirsiniz. Tabii ki size bu raporlarda bilinmesi gerekenler ve raporların nasıl okunacağı konusunda da bilgi vermelidirler.
 • SEO etkinliklerinin ne zaman sonuç getirdiği konusunda net bir cevap yoktur. Belirli bir sektördeki rekabet düzeyi, elde edilen sonuçların ne kadar süreceğini etkiler. O yüzden zaman ve ön sayfa garantisi sunan ajansları tercih etmeyin.
 • Rakip Analizi, Anahtar Kelime Analizi, Teknik SEO Denetimi ve Yerinde SEO Denetimleri, web sitenizin yol haritasını oluşturmanın önemli bir parçasıdır. Bu analiz sırasında izledikleri yol ve strateji hakkında fikir edinebilirsiniz.

Neden SEO Ajansı Desteği Almalısınız?

Web sitelerinin nispeten büyük bir kısmı bilgilendirme veya reklam sayfalarıdır. Kullanıcılar reklamlara aldanmak istemezler, güvenmek isterler. Reklamın zaten reklam olduğunu anlar ve görür. Araştırma yaparak, bilgi toplayarak, satın alma kararınızı destekleyen diğer faktörleri görerek, müşteri hizmetlerini gözden geçirerek ve kendinizi rakiplerle karşılaştırarak satın alma kararı vermeye çalışırsınız. Amerika gibi oldukça rekabetçi bir ortamda, Google reklamlarında tek bir anahtar kelimeye veya PPC’ye (Pay Per Click) yapılan bir tıklamanın 100 ABD Dolarını aştığı örnekler vardır. Sektöre göre değişmekle birlikte, bu reklamların getiri istatistikleri %5-10 arasında değişmektedir. SEO çalışması reklamdan çok daha kolay ve ucuzdur. Size yıllarca aynı veya benzer faydaları sağlayabilecek harika bir pazarlama stratejisi sunar. Bu nedenle konumlandırma, pazarlama bütçesi kaynaklarının sınırlı olduğu durumlarda SEO ajansı desteği şirketler için vazgeçilmez bir strateji olmalıdır ve bu nedenle şirketler için çok gereklidir.

SEO SÖZLÜĞÜ

 • Search Engine Optimization Nedir?

SEO olarak kısaltılan terimin Türkçe’deki karşılığı arama motoru optimizasyonudur. Bu çalışmalar web sitenizin arama motorlarınca daha iyi anlaşılmasını sağlar.

 • SEO Hizmeti Nedir?

SEO ajansının sunduğu SEO hizmeti web sitenizin Google’da alakalı arama terimleri için seçilen konumlarda listelenmesini sağlar. Kaliteli ve sürdürülebilir SEO hizmetiyle birlikte firmanızın itibarını artırabileceğiniz gibi yeni satışlar ve potansiyel müşteriler de çekebilirsiniz.

 • Google Search Console Nedir?

Google üzerinde işlem yapan web sitelerin dizin durumlarını optimize eden uygulamadır.

 • Google Seo Nedir?

SEO hizmetinin Google arama motoru üzerinden gerçekleştiği tüm yapıya Google SEO denir.

 • Seo Uzmanı Nedir?

Web sitesinin trafiğinin önemli ölçüde artması için gerekli stratejileri teknik bilgisi ve taktikler ile belirleyen kişidir. Yaptığı bu çalışmalarla, arama motorları sonuçlarında da üst sıralarda görünür olmanızı sağlar.

Siz de sitenizin Google’da üst sıralarda yer almasını istiyorsanız profesyonel SEO ajansı Sempeak ile çalışabilir, dijitaldeki konumunuzu daha da üst sıralara taşıyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz